Türk Tabipleri Birliği'nden normalleşme uyarısı: Henüz erken, biz 14-28 günlük tam kapanma öneriyoruz

Türk Tabipleri Birliği'nden normalleşme uyarısı: Henüz erken, biz 14-28 günlük tam kapanma öneriyoruz

Haberler.com - Haberler | Güncel
Türk Tabipleri Birliği'nden normalleşme uyarısı: Henüz erken, biz 14-28 günlük tam kapanma öneriyoruz

Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut, toplumda bağışıklık oranının yüzde 1,5'i bulmadığını belirterek, "Biz kesinlikle 14-28 günlük tam kapanmanın hâlâ daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Toplumda yüzde 70 bağışıklık sağlandığı zaman normalleşmeyi konuşabiliriz, henüz erken" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün sosyal medya hesabından 15 - 21 Şubat'a göre her ilde 100 bin kişide görülen koronavirüs vakalarını açıkladı. Paylaşılan haritaya göre her 100 bin kişide vaka sayısı İstanbul'da 60.19'dan 68.23'e yükselirken Ankara'da 8-14 Şubat arasında 100 binde 35.49 olan vaka sayısı geçen hafta 35.39'a düştü. İzmir'de de 44.39 olan vaka sayısı 42.67'ye geriledi. Tabloda Karadeniz Bölgesi'ndeki vaka sayılarının önceki hafta gibi yüksek olması dikkat çekti. Ordu, 100 bin kişide 228.40 vakayla, vaka yoğunluğu en fazla olan il oldu.

BAKAN KOCA: BAZI İLLERİMİZDE BELİRGİN BİR ARTIŞ VAR

Bakan Koca, tabloya ilişkin "Haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız" ifadelerini kullandı.

Türk Tabipleri Birliği'nden normalleşme uyarısı: Henüz erken, biz 14-28 günlük tam kapanma öneriyoruz
TTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut.

"İKİNCİ DOZ UYGULANAN KİŞİ SAYISI 1 MİLYON CİVARINDA"

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; Vakalara ilişkin değerlendirmede bulunan TTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut, "Şu anda toplumda bağışıklık sağlanan miktar yüzde 1.5'i bulmuyor. İkinci doz uygulanan kişi sayısı ise 1 milyon civarında ve bu kişilerde 2-3 hafta sonra bağışıklık sağlanmış olacak. Bu durum normalleşme için erken" yorumunu yaptı.

"HENÜZ PANDEMİ DEVAM EDİYOR"

Karadeniz'deki vaka sayılarının yüksek olduğuna dikkat çeken Bulut, "Biz kesinlikle 14-28 günlük tam kapanmanın hâlâ daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Toplumda yüzde 70 bağışıklık sağlandığı zaman normalleşmeyi konuşabiliriz. Bu rakamlar 1000'in altına çekilmeden, ölüm oranları düşmeden normalleşme olamaz. Henüz pandemi devam ediyor" diye konuştu.

Haber Yorumları (4)
VATAN EVLADI: bu tabibler birliğinin ne söylerse tersini yapın bunlar bizim tabibler değil içimizdeki işbirlikci örgütler bunlar
D: YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ. KARARLI VE GERÇEK ADIMLAR ATILMADIĞINDAN HEM CANIMIZDAN HEM MALIMIZDAN OLDUK. Nedense en başta yapılması gerekeni hep sonra yapıyoruz.
SERİKLİ: bu ttb acaba ne işe yarıyo. . bilen varmı. . . arge ile ilişkisi varmı. . bilimsel çalışmalara imza atıyomu. . acaba. . . bunlar laf salatasından başkabişey bilmez diyorlar doğrumu acaba. . yani anlamadık. . hala ne işe yaradıklarını bi anlatsalarda anlasak
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title