Türk bilim insanı uyardı: Kovid-20 bangır bangır geliyor, bunlar psikiyatrik hastalıklar olacak

Türk bilim insanı uyardı: Kovid-20 bangır bangır geliyor, bunlar psikiyatrik hastalıklar olacak

Üsküdar Üniversitesi'nin Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü'nde düzenlediği toplantıda, 2020 yılında oluşması muhtemel yeni salgın hakkında bilgiler verildi. Programda konuşan Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, "Kovid-20 bangır bangır geliyor. Bu psikiyatrik hastalıklar olacak" dedi.

26.06.2020 20:04 | Son Güncelleme: 26.06.2020 21:28

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1987'de ilan edilen 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü'nde Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri, Kovid-19 sürecinde uyuşturucu kaçakçılığı sürecini masaya yatırdı.

Salgın sürecinde dünya genelinde uyuşturucu kaçakçılığında yaşanan gelişmeler, salgın ile mücadelenin yasadışı piyasaya etkileri, salgının bağımlılık üzerindeki etkileri ve madde kullanıcılarının davranış modellerinin tartışıldığı toplantıda Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı ve BM Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sevil Atasoy'la Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz konuşma yaptı.

"KOVİD-20 BANGIR BANGIR GELİYOR"

Programda dikkat çeken bir konuya değinen Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, "Kovid-19'u geçirdik ama Kovid-20 bangır bangır geliyor. Bu psikiyatrik hastalıkların salgını olacak. Çünkü hastalarımız yardım alamadılar, ilaçlarına ulaşamadılar. Ben alanda çalışan bir insan olarak söylüyorum; alkol miktarı gerçekten arttı. Çok kolay ulaşılabiliyor olması ve stres oluştuğunda zorluklarla baş etmenin en kolay yollarından biri alkol almak oldu. Bu sebeplerden ötürü alkol kullanımı arttı. Bütün dünyada bu böyle" dedi.

Türk bilim insanı uyardı: Kovid-20 bangır bangır geliyor, bunlar psikiyatrik hastalıklar olacak
Haber Yorumları (15)
İÇİNİZDEN BİRİ: Arkadaşlar maske takın. Dışarıda iseniz ne olursa olsun MASKE TAKIN!! Otobüste, minibüse görüyorum. Araca binince maskelerini indiriyorlar. Şoför de görmüyor haliyle. Uyarsan dert, uyarmasan dert. Bunlar cahil kesim. Ne kendilerini ne de başkalarını düşünmezler. Böyle insanlardan uzak durun arkadaşlar. Marketler de aynı şekilde sosyal mesafe falan yok. Senin önündeki ile mesafen olsa dahi arkandaki kçına yapışıyor. Mümkün olduğunca evinize sipariş edin. Sağlıcakla kalın, kendinize iyi bakın :)
ÇARE: Alkolü çareymiş gibi düşündürenler alkolün zararını kesin bilmekteler. Bu kötü emellerine vazgeçip Allah İn merhametine sığınıp yeni bir sayfa açabilir ve bu tuzağa düşmüşler yardımcı olabilirler o zaman gerçekten huzurlu olurlar. Kötülük yapan kendini kandırır. Bu dünyada kimse kalıcı değil iyi ol ki huzur ile Allah İn huzuruna çıkasın.duamız kötülerin iyi olmasıdır.
ARŞIN: çare. . çok haklısın yaradana sıgının . . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Türk bilim insanı uyardı: Kovid-20 bangır bangır geliyor, bunlar psikiyatrik hastalıklar olacak - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.6.2020 21:12:41. #1.15#
title