Haberler

Türk Anneler Derneği Eğitimlerine Devam Ediyor

Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından "Güvenli Yarınlar İçin Bilinçli, Sağlıklı, Mutlu Kadınlar ve Yarınlar Projesi" kapsamında eğitim programlarına devam ediyor.

Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından "Güvenli Yarınlar İçin Bilinçli, Sağlıklı, Mutlu Kadınlar ve Yarınlar Projesi" kapsamında eğitim programlarına devam ediyor.

Kastamonu Belediyesi'nin de destek verdiği projede, Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından kadınlara yönelik eğitimler verilmeye devam ediyor. Belediye Toplantı Salonunda düzenlenen programda,

Kadın Hakları ve Kadına Yönelik Şiddet konusunda da çalışmalarını sürdüren Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi, Av. Sibel Karakaş ile beraber hanımlara olası şiddet durumlarında kullanabilecekleri yasal mevzuatlar hakkında bilgi verdi.

Kadınların, çeşitli konularda bilgilendirilerek, çalışmalar hakkında bilgi verildiği toplantıda konuşan Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Ayten Kızıltan, dernek olarak projenin başladığı günden bugüne kadar geçen süreç içerisinde güvenli yarınlar için bilinçli, sağlıklı, mutlu kadınlar ve yarınlar için uğraştıklarını ve bundan sonra da uğraşmaya devam edeceklerini söyledi. Eğitim projesi kapsamında bugüne kadar il genelinde 600 öğrencinin göz taramasından geçirildiğini belirterek: "Eğitim projesi kapsamında ilçeler dahil 600 çocuğumuza göz taraması gerçekleştirdik ve 600 çocuğumuzun yaklaşık 60 tanesinde göz kusuru olduğunu gördük. Göz kusuru olan çocuklarımızın tedavilerini başlattık ve tedavileri devam ediyor. 250 kadınımıza KETEM tarafından kanser testi yaptırdık ve test sonrasında 25 kadınımızı tedaviye çağırdık. Sonuç olarak proje kapsamında çocuklarımıza ve kadınlarımıza yardımcı olmaya çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bir kişiye bile faydamız olmuş ise eğer projemiz hedefine ulaşmış demektir" dedi. - KASTAMONU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kastamonu Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Birol Güven kimdir, Birol Güven, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Galatasaray UEFA Konferans ligi muhtemel rakipleri kim? 2024 Müftüler Kararnamesi yayınlandı! İşte yeni Bayburt, Batman, Sinop, Kocaeli, Çorum, Balıkesir, Kırıkkale, Bingöl, Tunceli, Hakkari müftüleri! Galatasaray elendi mi, Galatasaray Avrupa'dan elendi mi (Sparta Prag)? 23 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! 23 Şubat Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 23 Şubat Cuma Hutbesi! 23 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 23 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 23 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi muhtemel rakipleri kim?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title