Haberler

Türkiye'nin en yüksek şelalesine turist akını

Güncelleme:

Dünyanın en yüksek üçüncü, Türkiye'nin en yükseği Tortum Şelalesi, çevresinde yapılan düzenleme ve yeniliklerle ziyaretçilerini büyülüyor. Yürüyüş yolları, engelli rampaları, restoran, mesire alanı, bungalov evler gibi alanlar, her mevsim ayrı güzelliğinin yanında serinleten suyuyla yerli ve yabancı ziyaretçilere gezme fırsatı sunan Tortum Şellalesi yaz ayları birlikte daha çok turist çekmeye başladı.

Türkiye'nin en yüksek şelalesine turist akını

ERZURUM Dünyanın en yüksek üçüncü, Türkiye'nin en yükseği Tortum Şelalesi, çevresinde yapılan düzenleme ve yeniliklerle ziyaretçilerini büyülüyor.

Yürüyüş yolları, engelli rampaları, restoran, mesire alanı, bungalov evler gibi alanlar, her mevsim ayrı güzelliğinin yanında serinleten suyuyla yerli ve yabancı ziyaretçilere gezme fırsatı sunan Tortum Şellalesi yaz ayları birlikte daha çok turist çekmeye başladı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün 15 milyon liralık yatırımı ile yeni bir çehreye kavuşan Tortum Şellalesi; büfe, WC, mescit, kır lokantası, seyir terası, yürüyüş yolu ve çocuk oyun alanı gibi yapılar barındıran peyzaj uygulama projeleri tamamlandıktan sonra özellikle hafta sonu hem Erzurum'dan hem de şehir dışında gelen ziyaretçilerine misafirlik ediyor.

Tortum Şelalesi girişinde Uzundere Belediyesinin yaptırmış olduğu ücretsiz piknik alanları, çocuk parkları, futbol sahası yine vatandaşlar tarafından tercih edilen alanlar arasında oldu. Tüm kamelyalar, parklar doğanın keyfini çıkartmak isteyen vatandaşlar ile doldu taştı. Dünyanın en büyük şelaleleri arasında yer alan Tortum Şelalesi en çok ziyaretçi alan yer oldu. Sıcak havada şelalenin suyu ile serinleyen ve doğanın eşsiz güzelliklerini izleyen vatandaşlar memnuniyetlerini ifade ettiler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Turizm

Türkiye turist Tortum Turizm Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Bakmadan Geçme

Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 22 Mayıs Çarşamba Survivor yeni bölüm! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title