Tunçbilek'te Türk Sanat Müziği Rüzgarı Esecek

Tunçbilek'te Türk Sanat Müziği Rüzgarı Esecek

12.01.2012 00:11 | Son Güncelleme: 12.01.2012 00:11
Tunçbilek'te Türk Sanat Müziği Rüzgarı Esecek

Tavşanlı'nın Tunçbilek Belediyesi Türk Sanat Musikisi Korosu çalışmalarına başladı.

Tavşanlı'nın Tunçbilek Belediyesi Türk Sanat Musikisi Korosu çalışmalarına başladı. Ünlü bestekar Amir Ateş'in eserlerini çalışan Türk Sanat Musiki Korosu, 25 Mayıs Cuma günü konser verecek. Konsere Eserlerin bestekarı Amil Ateş'in de katılacağını söyleyen Belediye Başkanı Mutahhar Temel, koro üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Temel, "Tunçbilek Belediyesi olarak Türk musikisine, Türk sanatına bir katkımız olsun düşüncesiyle Tunçbilek Belediyesi Türk Sanat Müziği korosunu kurduk. Her yıl koromuz ünlü bir bestekarın eserlerini hazırlıyor, genellikle ilkbahar sonunda da Tavşanlı ve Tunçbilek halkına hazırlamış olduğu müziği icra ediyor. Bunda ki amacımız; Türk Müziğini genç kuşaklara yaymak, bu kültürü yaşatmaya devam etmek. Hangi bestekarın eserleri hazırlanıyorsa o bestekarla konuşuyoruz. Sanat gecesi hazırladığımızı belirtiyoruz ve konserin olduğu gün

o bestekarında aramızda olmasını istiyoruz. Avni Anıl, Erol Sayan, Zekai Tunca gibi bestekarların eserleri her yıl hazırlandı ve halkımıza sunuldu. Bu yılda ünlü bestekar ve mevlüthan Amir Ateş'in eserlerini çalışıyoruz. 25 Mayıs'ta Amir Ateş'in de katılımıyla vatandaşlarımıza güzel bir Sanat Müziği konserini sunacağız. Bu tür sanatsal faaliyetler büyük bir özveri gerektiriyor. Ben Tunçbilek Belediyesi Türk Sanat Müziği korosunun hem saz üstatlarına hem de koroda görev alan ses sanatçısı tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum" dedi.

11.01.2012 23: 30 TSİ

NNNN - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title