TULUYHAN UĞURLU HABERLERİ

Tuluyhan Uğurlu haber, Tuluyhan Uğurlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuluyhan Uğurlu

Tuluyhan Uğurlu

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 15.10.1965 - ...

Tuluyhan Uğurlu Kimdir ?

Tuluyhan Uğurlu (15 Kasım 1965 İstanbul), Türk besteci ve piyanist. Yeteneği 4 yaşında keşfedildi ve aynı yıl İstanbul Belediye Konservatuvarı piyano bölümüne kabul edildi. 7 yaşında devlet tarafından açılan Harika Çocuklar Sınavını kazanarak yurt dışında yüksek müziği eğitimi yapmaya hak kazandı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Tuluyhan Uğurlu - 25.04.2021
Sanatçılardan Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki Açıklaması
Sosyal medya hesapları üzerinden olayla ilgili tepkilerini dile getiren oyuncu, müzisyen, ressam, yönetmen ve yapımcılar arasında Fazıl Say, Tuluyhan Uğurlu, Bahadır Yenişehirlioğlu, Behzat Uygur, Ahmet Yenilmez, Şevket Çapkınoğlu, Murat Kekilli, Alişan, Sinan Akçıl, Polat Yağcı ve Bedri Baykam' gibi isimler yer aldı.
Tuluyhan Uğurlu - 06.11.2020
Besteci, piyanist ve yorumcu Timur Selçuk'un vefatı ünlüleri yasa boğdu
Twitter'da başsağlığı mesajı paylaşan piyanonun usta isimlerinden Tuluyhan Uğurlu, "Müzik dünyamızın nadide bir mücevherini, Timur Selçuk'u kaybettik.
Tuluyhan Uğurlu - 29.08.2020
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'tan 30 Ağustos mesajı Açıklaması
30 Ağustos Zafer Bayramı için piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu da 50.
Tuluyhan Uğurlu - 06.07.2020
Tuluyhan Uğurlu, Ayasofya bestesine özel klip hazırladı
Ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu, Ayasofya eserine hazırladığı özel klibi müzikseverlerle paylaştı.
Tuluyhan Uğurlu - 09.03.2020
Tuluyhan Uğurlu, İstanbul'u ve kedileri piyanosuyla yorumlayacak
Ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu, İstanbul Deniz Müzesinde müzikseverlerle buluşacak.
Tuluyhan Uğurlu - 02.03.2020
İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde "Yunus Emre"ye ilişkin konferans yapılacak
İstanbul Ticaret Üniversitesi Kültür Sanat Buluşmaları'nda Türkiye'nin önemli sanat, düşünce ve kültür adamlarını akademisyenler, öğrenciler ve idari personeli ile buluşturuyor. Aralık ayında başlayan Kültür Sanat Buluşmaları'nda şu ana kadar Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün "Modernite, Kapitalizm ve Teknolojizm" başlıklı bir konferans verirken Piyanist- Bestekar Tuluyhan Uğurlu da bir konser vermişti.
Tuluyhan Uğurlu - 21.11.2019
İBB kültür merkezlerinde bu hafta 50 etkinlik sanatseverlerle buluşacak
İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu'nda sanat yönetmenliği görevi üstlenen Ferhat Livaneli, orkestrası ile İBB Sancaktepe Eyüp Sultan Kültür Merkezi'nde, besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu ise İBB Başakşehir Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.
Tuluyhan Uğurlu - 18.11.2019
İTO Başkanı Avdagiç: "Kapalıçarşı, doğru yönü gösteren şaşmaz bir pusuladır"
İTO tarafından yayın hayatına kazandırılan "Geçmişten Geleceğe Kapalıçarşı" adlı çalışmanın tanıtımı, Tuluyhan Uğurlu'nun piyano resitalinin de yer aldığı etkinlikle yapıldı.
Tuluyhan Uğurlu - 07.11.2019
İstanbul Öğretmen Akademileri başladı
Yazıcı, bu eğitim öğretim yılında da akademilerin geçen yıl olduğu gibi eğitim ortamlarına katkı sunmaya devam edeceğini dile getiren Yazıcı, şunları kaydetti: "Dil öğretiminde yeni fikir ve uygulamalarla gelen Lisan Akademisi'nin ilk dersine katıldım. Tüm akademilerimizde olduğu gibi öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeye dönük isteklerine bir kere daha şahit oldum. Akademilerimiz faaliyetlerinde eğitim hikayemize katkı sunan her kurum ve kuruluşla ilişki kurmayı, öğretmenlerimizin ilham veren öğrenme yolculuğuna katkı sunacak çoklu iş birliklerini önemsiyoruz. Bizler İstanbul Öğretmen Akademileri'nde gerçekleştirdiğimiz söyleşi, atölye, konferans, seminer, sergi, konser ve diğer etkinliklerle, öğretmenlerimizin çok yönlü gelişimlerine katkı sunarak onlara yeni ufuklar açma gayretindeyiz." İstanbul Öğretmen Akademileri'nde, bugüne kadar Erol Sayan, Savaş Barkçin, Göksel Baktagir, Tuluyhan Uğurlu, Cihat Aşkın, Melihat Gülses, Beşir Ayvazoğlu, Selim İleri, Necip Gülses, J.
Tuluyhan Uğurlu - 30.10.2019
Piyanist Tuluyhan Uğurlu Özbekistan'da konser verdi
Besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te konser verdi.
Tuluyhan Uğurlu - 27.10.2019
Tuluyhan Uğurlu, Özbekistan'da konser verecek
Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te iki konser verecek.
Tuluyhan Uğurlu - 09.10.2019
Ünlü isimlerden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Sosyal medyadan destek tweetler atan piyanist Tuluyhan Uğurlu, şarkıcı Işın Karaca ve Tuğçe Kazaz'ın yanı sıra yönetmen Mesut Uçakan ve halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı, Twitter'dan harekete destek veren dua paylaşımında bulundu.
Tuluyhan Uğurlu - 03.08.2019
Şölenin ikinci gününde vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadı
Birinci Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni'nin ikinci gününde Şölen Yürüyüşü, Mehter Takımı gösterisi, Türk Dünyası Dans Müzik Topluluğu gösterisi, Tuluyhan Uğurlu Piyano Dinletisi ve Yudum Konseri ile vatandaşlar unutulmaz bir gün yaşadı.
Tuluyhan Uğurlu - 08.06.2019
Ukraynalı turist sayısı 1,5 milyonu aşacak
Yaklaşık 245 Ukraynalı seyahat acentesi ve tur operatörünün davetli olarak geldi. Ukrayna'da seyahat sektörüne yayın yapan başta Bambarbia TV olmak üzere çeşitli medya organları tarafından organizasyon süresince haber, yorum ve röportajlar yapıldı. 3 saat süren workshop etkinliğinde toplam 980 adet karşılıklı iş görüşmesi ile rekor kırıldı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın da katılım sağladığı etkinliğin galasında ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu sahne aldı.
Tuluyhan Uğurlu - 25.04.2019
Piyanist Tuluyhan Uğurlu Diyarbakır'da Konser Verdi
Besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu, 9 yıl aradan sonra Diyarbakırlı müzikseverlerle buluştu.
Tuluyhan Uğurlu - 22.04.2019
Tuluyhan Uğurlu Diyarbakır'da Konser Verecek
Ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu, 9 yıl aradan sonra Diyarbakır'da konser verecek.
Tuluyhan Uğurlu - 06.04.2019
Tuluyhan Uğurlu, Havacılık Müzesi'nde Konser Verdi
Ünlü besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu, "Tuluyhan'ın Piyanosu Tayyareler Arasında" konserinde sanatseverlerle buluştu.
Tuluyhan Uğurlu - 08.03.2019
Ürdün'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Paneli
AA muhabirine konuşan Karagöz, büyükelçiliğin bu yıl kadınlar günü münasebetiyle biri ünlü Türk piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun 5 Mart'ta verdiği konser diğeri de söz konusu panel olmak üzere 2 etkinlik gerçekleştirdiğini belirtti.
Tuluyhan Uğurlu - 06.03.2019
Piyanist Tuluyhan Uğurlu Amman'da Konser Verdi
Piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Amman'da sanatseverlerle buluştu.
Tuluyhan Uğurlu - 19.01.2019
Bahçeli: Sanatın Siyasetteki Sertlikleri Yumuşatacağı Kanaatindeyim
MHP lideri Bahçeli, parti genel merkezinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'li senatör Lindsey Graham ile birlikte Fazıl Say'ın 'Truva Sonatı' konserini izlemesini değerlendirdi. Bahçeli, şunları söyledi: "Gerçekten memnuniyet duydum. ABD'li senatörün ülkemizin güzelliklerini tanıyıp görmesi bakımından özel bir manası olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı'nın Fazıl Say'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmesini de anlamlı buldum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim. Bu konuda bir temennim ve tavsiyem var. Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Tuluyhan Uğurlu'yu da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edip Türk Senfonisi'ni, bir diğer adıyla Büyük Türkiye Senfonisi'ni dinleyip dinletirse çok anlamlı, çok değerli, çok isabetli olur inancındayım.
Tuluyhan Uğurlu - 19.01.2019
Bahçeli: Sanatın Siyasetteki Sertlikleri Yumuşatacağı Kanaatindeyim
MHP lideri Bahçeli, parti genel merkezinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'li senatör Lindsey Graham ile birlikte Fazıl Say'ın 'Truva Sonatı' konserini izlemesini değerlendirdi. Bahçeli, şunları söyledi: "Gerçekten memnuniyet duydum. ABD'li senatörün ülkemizin güzelliklerini tanıyıp görmesi bakımından özel bir manası olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı'nın Fazıl Say'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmesini de anlamlı buldum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim. Bu konuda bir temennim ve tavsiyem var. Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Tuluyhan Uğurlu'yu da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edip Türk Senfonisi'ni, bir diğer adıyla Büyük Türkiye Senfonisi'ni dinleyip dinletirse çok anlamlı, çok değerli, çok isabetli olur inancındayım.
Tuluyhan Uğurlu - 19.01.2019
Bahçeli'den Fazıl Say Konseri Yorumu
MHP Genel Başkanı Bahçeli, basın mensuplarının sorusu üzerine yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'li Senatör Graham ile Fazıl Say konseri izlemesinden memnuniyet duydum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim. Gerçekten memnuniyet duydum. ABD'li Senatörün ülkemizin güzelliklerini tanıyıp görmesi bakımından özel bir manası olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca Cumhurbaşkanı'nın Fazıl Say'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmesini de anlamlı buldum. Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim. Bu konuda bir temennim ve tavsiyem var. Cumhurbaşkanı, Tuluyhan Uğurlu'yu da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edip Türk senfonisini, bir diğer adıyla büyük Türkiye senfonisini dinleyip dinletirse çok anlamlı, çok değerli, çok isabetli olur inancındayım" ifadelerini kullandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tuluyhan Uğurlu Haberleri | Tuluyhan Uğurlu Kimdir - Haberler - Tuluyhan Uğurlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tuluyhan Uğurlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Sanatçılardan Biden'ın 1915 olaylarını soykırım olarak nitelemesine tepki Açıklama
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 16:15:47. #1.16#

title