Haberler

Tuluyhan Uğurlu Miniklerle Buluştu

Güncelleme:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dünyaca ünlü müzisyen Tuluyhan Uğurlu'yu ağırladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Günleri Şubat ayı etkinlikleri çerçevesinde ünlü müzisyen Tuluyhan Uğurlu'yu Büyükşehir konservatuarının minik öğrencileri ile buluşturdu. Leyla Atakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik de Uğurlu, çocuklara müzik hayatındaki bilgi ve birikimlerini aktardı. Ünlü Müzisyen, çocuklara günde ne kadar çalıştıklarını sorarak ''müzik işleri çalışınca oluyor'' nasihatinde bulundu.

SANATÇI SANATÇININ HAMALIDIR

Kültür Sanat Günleri çerçevesinde yapılan 'düşlerini erteleme' programında ünlü müzisyen, daha yolun başında olan gençler için altın sayılabilecek öğütler verdi. Ünlü virtüöz, gençlere sahnede kim olursa olsun sahneye çıktıklarında selam vermeyi asla unutmamaları gerektiğini söyledi. Minik sanatçı adaylarının enstrümanlarını kurmalarına yardımcı olan Tuluyhan Uğurlu, ''Sanatçı, sanatçının hamalıdır'' dedi. Sanatçı, öğrencilerin eserleri seslendirişindeki hatalarından nota defterinin nasıl tutulması gerektiğine kadar her şeyleri ile ilgilenerek birikimlerini paylaştı.

KENDİ ESERLERİNİZİ YARATIN

Etkinlikte ünlü müzisyen çocuklara çaldıkları eserlerin bestecilerini tanıyıp tanımadıklarını sordu. Konservatuar öğrencilerinin eserler hakkındaki bilgileri Tuluyhan Uğurlu tarafından takdir edildi. Uğurlu, Eserlerin sahiplerini tanımanın yanında dönemin şartlarını ve o dönemdeki diğer sanatçıları da bilmek gerektiğini söyledi. Ünlü müzisyen çocuklara çok yetenekli olduklarını belirterek, '' eserlerinizi seslendirirken kendinize ufak girişler yaratabilir, hatta şimdiden kendi eserlerinizi yaratmaya çalışabilirsiniz'' dedi.

GENÇ MÜZİSYEN ADAYLARI BEĞENİ TOPLADI

Leyla Atakan Kültür Merkezi'nde yapılan etkinlikte esprileri ve sıcak yaklaşımları ile gençleri rahatlatan ünlü müzisyen, seslendirilen eserleri çok beğendiğini dile getirdi. Gençlerin kendilerini nasıl geliştirecekleri hakkında bilgiler veren Tuluyhan Uğurlu, "Sizin gibi genç yetenekler olduğunu görmek sanatımızın geleceği için kaygılanmamamızı sağlıyor'' diye konuştu.

UĞURLU'YA ÇİÇEKLİ TEŞEKKÜR

Düşlerini Erteleme adlı programın bitiminde Ünlü müzisyene hoş sohbetlerinden ve çocuklara verdiği çok faydalı bilgilerden dolayı çiçek takdim edildi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Tuluyhan Uğurlu Leyla Atakan Güncel Haberler

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Sık sık idrara çıkma neyin habercisi? Günde 10 kere idrara çıkmak normal mi? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? Hababam Sınıfı okulu nerede? Hababam Sınıfı oyuncuları kimler, konusu ne? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi oyuncuları kim? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı konusu, oyuncuları ve Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı özeti! 2026 UEFA Avrupa Ligi nerede oynanacak? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Taş Kağıt Makas CANLI izle! KANAL D Taş Kağıt Makas 12. bölüm CANLI izleme linki! Kuruluş Osman CANLI izle! ATV Kuruluş Osman 161. bölüm canlı izle! Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak? ATV canlı izleme linki! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Mehmed Ali Kağıtçı kimdir? Mehmed Ali Kağıtçı kaç yaşında, nereli? Mehmed Ali Kağıtçı hayatı ve biyografisi! Beşiktaş-Trabzonspor ZTK finali hakemi kim? Ziraat Türkiye Kupası final maçını kim yönetecek? Yaprak Dökümü'nde Cem neden öldü? Yaprak Dökümü'nde Cem karakterinin ölüm sebebi ne? 23 Mayıs Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 23 Mayıs burç yorumları nedir?
Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title