Tuba Büyüküstün'ün Sevgilisi İşletmeci Umut Evirgen Tahliye Oldu

Tuba Büyüküstün'ün Sevgilisi İşletmeci Umut Evirgen Tahliye Oldu

Sevgilisi Tuba Büyüküstün ile fotoğrafını çeken muhabirlerin fotoğraf makinesini silah zoruyla gasp eden işletmeci Umut Evirgen, çıkarıldığı makemece tahliye edildi.

Emirgan'daki gece kulübü 'Gizli Kalsın'ın sahibi Umut Evirgen sevgilisi Tuba Büyüküstün ile fotoğrafını çeken Hürriyet muhabiri İsmail Bayrak'ın fotoğraf makinesini silah zoruyla gasp etmişti. Tutuklanan işletmeci Umut Evirgen ilk duruşmada tahliye edildi.

ŞİKAYETLERİNDEN VAZGEÇTİLER

Duruşmada savunma yapan Umut Evirgen'in avukatı "Olayda müvekkillerin kameranın mülkiyetini kendilerine geçirme kastı veya amacı yok, tamamen fotoğrafların istenmesi durumu. Bu nedenle yağma suçunun kanunda belirtilen unsurları oluşmamıştır. Ayrıca şikayetçiler de şikayetinden vazgeçti. İddia edilen silah ne görüntülerde ne de başka bir yerde bulunamadı. Müvekkillerimin tahliyesini talep ediyorum" dedi.

TAHLİYE KARARI VERİLDİ

Daha sonra söz alan duruşma savcısı da sanıkların tahliyesini istedi. Kısa bir aranın ardından duruşmayı başlatan mahkeme sanıkların tahliyesine karar verdi.

Adı Tuba Büyüküstün ile aşk dedikodularına karışan işletmeci Umut Evirgen ile çifti görüntüleyen gazetecinin fotoğraf makinesini gasp eden iki şüpheli 'yağma' suçundan 22 Haziran 2017 tarihinde tutuklanmıştı.

Umut Evirgen ve iki koruması hakkında 15'er yıl hapis istmemiyle iddianeme düzenlenmişti. Ünlü işletmeci tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

TUBA'YI GERİ ÇEVİRMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Umut Evirgen hapisteyken kendisini ziyaret etmek isteyen sevgilisi Tuba Büyüküstün'ün "Beni bu halde görmeni istemiyorum" diyerek reddetmişti.