Sevilen dizi Masumlar Apartmanı'nda "Kadına şiddete dur de" çağrısı

Sevilen dizi Masumlar Apartmanı'nda "Kadına şiddete dur de" çağrısı

24.11.2020 22:09 | Son Güncelleme: 25.11.2020 11:47

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, TRT'nin sevilen dizisi Masumlar Apartmanı'nın ekranlara gelen son bölümünde "Hep birlikte şiddete dur diyelim" çağrısında bulundu.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla TRT ekranlarında izleyicilerle buluşan Masumlar Apartmanı dizisinde Bakanlığın şiddete karşı duyarlılık çağrısında bulunduğu bir sahneye yer verildi.

Şiddetin olmadığı mutlu bir aile ortamının işlendiği sahnede, "Kadının şiddet yerine sevgi ve şefkatle kucaklandığı evler mutlu evlerdir. Çünkü sevgi de şiddet gibi bulaşıcıdır. Hep birlikte kadına şiddete dur diyelim." mesajı paylaşıldı.

TRT'nin sevilen dizisi Masumlar Apartmanı'nda 'Kadına şiddete dur de' çağrısı

BAKAN SELÇUK'TAN PAYLAŞIM GELDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da dizinin söz konusu sahnesini Twitter hesabından "#ŞiddetBulaşıcıdır" etiketiyle paylaştı. Bakan Selçuk, bu paylaşımında, "Masumlar Apartmanı'nı belki izleyemezdik ama Hasibe Hanım ve Hikmet Bey'in yuvası böyle olabilirdi. Huzurlu evler, mutlu aileler için 'şiddete dur' diyerek sevgiyi yaymak mümkün." ifadelerini kullandı.

Sevilen dizi Masumlar Apartmanı'nda 'Kadına şiddete dur de' çağrısı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Burcu Çalık Göçümlü

Haber Yorumları (11)
GÜLTEN: Han hep şiddet uygulamaya çalışıyorya kötü örnek oluyır
SÜMEYRA: Hep kadınlar erkeklere de şiddet uygulanıyor
İLLETYUS: Bu şekilde erkek hükmü kalmadığı gibi değersizleştirilip her alanda kamu veya yaşam erkek ikinci sınıf olmaya mahkum edildi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title