Trabzonspor Yönetiminde Kongreye Onay Çıkmadı

Trabzonspor Yönetiminde Kongreye Onay Çıkmadı

06.03.2015 13:14 | Son Güncelleme: 06.03.2015 13:14
Trabzonspor Yönetiminde Kongreye Onay Çıkmadı

– TRABZONSPOR'da yapılan milyonlarca euroluk transfer harcamasına rağmen bir türlü istikrarlı saha sonuçlarının elde edilememesiyle kulüpteki karışıklıkların yönetimi kongre kararı almanın eşiğine getirdiği, yapılan oylamada bu yönde bir kararın çıkmadığı öğrenildi.

TRABZONSPOR'da yapılan milyonlarca euroluk transfer harcamasına rağmen bir türlü istikrarlı saha sonuçlarının elde edilememesiyle kulüpteki karışıklıkların yönetimi kongre kararı almanın eşiğine getirdiği, yapılan oylamada bu yönde bir kararın çıkmadığı öğrenildi.

Sezon başında takımı Vahid Halilhodziç'e emanet eden Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, bir çok transfere imza atmış ancak beklenen başarı yakalanamayınca Ersun Yanal göreve getirilmişti. Yanal yönetiminde de beklenen saha sonuçlarına ulaşamayan, UEFA Avrupa Ligi ve Ziraat Türkiye Kupası'na veda eden, ligde liderin 14 puan gerisine düşen bordo mavililer, ayrıca kulüp içi karışıklıklarla da hareketli bir sezon geçirdi.

Yargıtay'da yönetimin görev süresiyle ilgili dava karar yazım aşamasındayken, yönetim içinde kongre isteyenler, iddiaya göre geçtiğimiz ay bir oylama yaptırdı. Özellikle kulübün transfer harcamalarından rahatsızlığıyla bilinen Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih ve yönetimin Trabzon kanadının etkili ismi Başkan Yardımcısı Ali Kemal Başaran'ın kulübün önünü açmak için kongreye gitme isteğinde bulunduğu belirtildi.

Yönetimde kongre yapılması konusunun oylamaya sunulduğu, ancak Trabzon kanadındaki yöneticilerin bile kongre kararına sıcak bakmadığı öğrenildi.

Abdi Serdar Üstünsalih'in son olarak Dış İlişkiler Müdürü Fatih Şahinoğlu'nun menajerlik görevine getirilme kararı verilmesi üzerine rest çektiği ve bunun gerçekleşmesi halinde istifa edeceğini söylediği öne sürüldü. Yönetim kurulunda Abdi Serdar Üstünhsalih'in istifa etmemesi için Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'na yakınlığıyla bilinen isimlerin bile menajerlik kararını onaylamadığı ifade edildi. - Trabzon

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title