Trabzon'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri
Haberler » Güncel » Haber

Trabzon'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri

Trabzon'da Yarın Kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Öncesinde Bugün Valilik Önündeki Atatürk Anıtı'na Çelenk Konuldu.

Trabzon'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri

Trabzon'da yarın kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde bugün valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.

Kutlamalar çerçevesinde ilk olarak öğrenciler Atatürk Alanı önünden valilik önüne kadar Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüş sonrası valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Trabzon Vali Vekili Orhan Eyövge, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kılıç, 48. İç Güvenlik Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahadır Uçkan, Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından diğer resmi ve sivil kuruluş temsilcileri Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Çelenklerin sunulmasının ardından Vali Vekili Eyövge şeref defterini imzaladı. Eyövge, şeref defterine yazdığı yazıda "Aziz Atatürk, her yıl artan bir coşkuyla, birlik içinde kutladığımız en büyük bayramımızın yıldönümünü Trabzonlular olarak kutlamanın sevinci içindeyiz. Büyük Atatürk, en büyük eserim dediğiniz Cumhuriyet'in 84. kuruluş yıldönümünde huzurlarınızda bulunmaktayız. Trabzonlular, büyük bedel ödenerek kurulan Cumhuriyetimizi ödün vermeden sonuna kadar korumaya ant içmiştir. Türkiye

Cumhuriyeti temel nitelikleriyle varlığını sonuna kadar korumaya ant içmiştir" ifadelerini kullandı.

(BK-ÖS-HO-Y)