Tomris İncer Son Yolculuğuna Uğurlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Tomris İncer Son Yolculuğuna Uğurlandı

AA - Haberler | Yerel
Tomris İncer Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris İncer, İzmir'in Foça ilçesinde defnedildi.

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris İncer, İzmir'in Foça ilçesinde defnedildi.

İstanbul'da dün kanser tedavisi gördüğü hastanede 67 yaşında hayatını kaybeden İncer için Eski Foça'daki Fatih Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

İncer'in kardeşleri Gülşen Salim, Gülten Ertanhan ile yeğeni Elif Ertanhan taziyeleri kabul etti.

İncer'in cenazesi, namazın ardından alkışlarla Eski Foça Yeni Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze namazına Tomris İncer'in yakınlarının yanı sıra Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, oyuncular Ulvi Alacakaptan, Okan Yalabık, Demet Evgar, Hale Akınlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İncer'in yeğeni Elif Ertanhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sanatçının Foça'yı çok sevdiğini, bu nedenle ilçede defnedilmek istediğini belirtti.

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yazıcıoğlu da sanatçının ölümünden üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Yazıcıoğlu, "Onun kimsenin arkasında konuştuğunu duymadım kimsenin de onun aleyhinde konuştuğunu görmedim. Hani hep gidenin arkasından denir ya, 'Kadın gibi bir kadındı'. Mesleğini çok seven, gençlere el uzatan, yardım eden, cömert. Ne yazık ki iyi insanlar erken gidiyor" dedi.

-Tomris İncer

Tomris İncer, 1947 yılında Eskişehir'de doğdu.

Adana Altın Koza Film Şenliği'nde, "En İyi Kadın Oyuncu",  Ankara Uluslararası Film Festivali, Sadri Alışık Ödülleri ve Afife Tiyatro Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülleri bulunan sanatçı, 1974'te Şehir Tiyatroları'na girdi.

Sanatçı, "Bahar Noktası", "Mikado'nun Çöpleri", "Altı Derece Uzak", "Canlı Maymun Lokantası", "3. Richard", "Eskici Dükkanı", "Romeo ve Juliet" ve "Gerçek Hayattan Alınmıştır" gibi oyunların yanı sıra "Azap", "At Gözlüğü", "Kuşatma Altında Aşk", "Aylaklar", "Aşk ve Gurur", "Bir İstanbul Masalı", "Karşılaşma", "Binbir Gece" ve "Böyle Bitmesin" isimli film ve dizilerde rol aldı.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title