TOKİ Uzmanları, Çorum'da Kentsel Dönüşümü Yapılacak Bölgeyi İnceledi

TOKİ Uzmanları, Çorum'da Kentsel Dönüşümü Yapılacak Bölgeyi İnceledi

Çorum Belediyesi Tarafından TOKİ'ye Yaptırılması Düşünülen "Kentsel Dönüşüm" Projesi İçin Görüşmelere Başlandı.

TOKİ Uzmanları, Çorum'da Kentsel Dönüşümü Yapılacak Bölgeyi İnceledi

Çorum Belediyesi tarafından TOKİ'ye yaptırılması düşünülen "Kentsel dönüşüm" projesi için görüşmelere başlandı.

TOKİ'nin şehir plancılarından Mustafa Bakır, belediye tarafından TOKİ'ye sunulan dosya gereği Belediye Başkanı Turan Atlamaz, Belediye Meclis üyeleri Mahmut Köksal, Ömer Naci Biçer, Naci Biçer, Nurullah Sağlamkaya, İmar Komisyonu Başkanı Çetin Öztaş, Belediye Başkan Yardımcısı Saim Balcı, İmar ve Şehircilik Müdürü Yusuf İlkutlu ve belediyedeki görevli bazı teknik elemanlarla birlikte kentsel dönüşüm yapılacak bölgelerde incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Turan Atlamaz, Çorum Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm Projesi'ni gerçekleştirmek için yoğun bir çaba harcadığını belirterek, bu projeyi en kısa zamanda hayata geçireceklerini söyledi.

Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmalarının çok uzun yıllardan beri devam ettirildiğini ancak Çöplük Çarşısı Projesi'nin önündeki en büyük engelin kendi dönemlerinde kaldırıldığını vurgulayan Belediye Başkanı Turan Atlamaz, "Kentsel Dönüşüm Projesi Çorum ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacak, ilimizin gelişmesinde büyük rol oynayacak bir projedir. Çorum'un önünü açacak bir çalışmadır. Bu çalışmaya şehrini seven herkesin destek olması gerekmektedir. Belediye olarak amacımız en iyiyi, en doğruyu tespit

ettikten sonra Çorum'un hayrına olacak işlere imza atmaktır. Bundan önce bu ilke ile hareket ettik, bundan sonra da aynı anlayışla hizmetlerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Turan Atlamaz, Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Çorum'un en büyük sorunu olan trafik sorununu da çözeceğinin altını çizerek, "Bu proje ile birlikte Gazi ve İnönü caddelerinin trafik sorunu da aşılmış olacaktır" diye konuştu.

(BÖ-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA