Toki, Hüyük'te 125 Konut İnşa Edecek

Toki, Hüyük'te 125 Konut İnşa Edecek
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Hüyük ilçesinde de toplu konut hamlesini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Hüyük ilçesinde de toplu konut hamlesini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Hüyük Belediyesi'nin girişimi üzerine başlatılan toplu konut projesi kapsamında ilçe merkezinde 125 konut inşa edilecek. Vatandaş, Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde olduğu gibi kira öder gibi ev sahibi olacak.

Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hüyük ilçesinin de toplu konut projesinden istifade edeceğini söyledi.

Proje kapsamında yapılan ihaleyi üstlenen firmanın Akdağ Mahallesi'ndeki toplu konut alanında etüd çalışmalarına başladığını belirten Akgümüş, "Proje çerçevesinde 3 ve 4'er katlı 3+1 dairelerden oluşan 125 toplu konut üretilecek. Vatandaşımız burada kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olmaya hak kazanacak. Çalışmaların başlamasının ardından proje en kısa sürede devreye girerek hak sahibi vatandaşlarımıza konutlarının anahtar teslimi yapılacak" dedi.

Hüyük ilçe merkezinin Beyşehir Gölü ve Anamas Dağı manzarasına sahip en güzel mevkisinde 300 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek konutlar için 117 kişinin resmi müracaatını yaparak talepte bulunduğunu da belirten Akgümüş, "Toplu konutlarımız şimdiden ilçemize hayırlı olsun. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen, katkısı olan başta TOKİ Başkanlığımız olmak üzere, tüm kurum ve kuruluş temsilcilerimize, siyasilerimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. - Konya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title