Tokat: Türkiye Oryantiring Şampiyonası

Tokat: Türkiye Oryantiring Şampiyonası

Tokat: Türkiye Oryantiring Şampiyonası
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

Tokat'ın Niksar İlçesi'nde yapılan Türkiye Oryantiring Şampiyonası, madalya ve kupa töreni ile sona erdi.

Tokat'ın Niksar İlçesi'nde yapılan Türkiye Oryantiring Şampiyonası, madalya ve kupa töreni ile sona erdi.

Tokat'ın Niksar İlçesi Çamiçi Yaylası'nda Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 'Yön Bulma Sporu' olarak adlandırılan Oryantiring Türkiye Şampiyonası düzenlendi. Niksar Kaymakamlığı, Niksar Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Oryantiring Şampiyonası, yapılan final yarışları ile sona erdi. 2 gün süren şampiyonaya 5'i sivil, 8'i askeri olmak üzere 13 kulüpten 252 sporcu katıldı. Yarışmacılar ilk gün 6 kilometrelik parkurda, ikinci gün ise 8 kilometrelik parkurda yarıştı. Yarışmacılar yön haritası ve pusula ile Çamiçi yaylasında yerleştirilen güzergahlarda bulunan noktaları ellerindeki elektronik yüzüklerle işaretleyerek kısa sürede finişe ulaşmaya çalıştı. Büyük Erkekler, Büyük Bayanlar, Genç Erkekler, Genç Bayanlar, Yıldız Erkekler ve Yıldız Bayanlar olmak üzere takım ve ferdi olarak yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Vali Erdoğan Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gürsel Sönmezer, Niksar Kaymakamı Mustafa Karabina, Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin, Gençlik Spor İl Müdür Vekili İbrahim Güneş ve Oryantiring Federasyon Başkanı Nevzat Varol tarafından verildi. Ödül töreni öncesinde ise Kuyucak Ekibi folklor gösterisi sonrasında, yarışmaya katılan sporcular Niksar havaları ile oynayarak yorgunluk attı.

Çamiçi Yaylası'ndaki ödül töreni sonunda konuşma yapan Vali Gürbüz, Niksar'ın 5 bin yıllık geçmişe sahip olduğunu ifade ederek, "Niksar'ın insanı güzel, kendisi güzel. Burada bu güzel alanda sizlerle beraber ilk kez Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı'nın müşterek organizesinde Oryantiring sporu yapıldı. Bu organizede emeği geçenlere ve buraya gelen sporcularımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Türkiye Oryantiring Şampiyonasında madalya ve kupa alan kulüp ve takımlar şu şekilde:

"Büyük Erkeklerde Kara Gücü, Büyük Bayanlarda GATA, Genç Erkeklerde İzmir Hava Gücü, Genç Bayanlarda GATA, Yıldız Erkeklerde İstanbul Karagücü (madalya); Genel Klasman Takımı kupa alan takımlar: Büyük Erkekler Kara Gücü, Büyük Bayanlar GATA, Genç Erkekler İzmir Hava Gücü, Genç Bayanlar GATA; Genel Klasman Ferdi madalya alan takımlar: Büyük Erkekler Jandarma Gücü Süleyman Demirel, Genç Erkekler İzmir Havagücü Özgür Fettah, Genç Bayanlar GATA Emine Sezginsay, Yıldız Erkekler Mülkiye Nazım Altun."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title