Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü

Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü

22.01.2021 15:49 | Son Güncelleme: 22.01.2021 21:12

Tokat'ta, 10 kişide mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi. Kent merkezi ve Niksar ilçesinde tespit edilen hastalar karantinaya alındığı belirtilirken hastalara virüsün nereden bulaştığı araştırılıyor.

Mutasyona uğramış koronavirüsün Türkiye'de de tespit edilmesinin ardından illere gönderilen kitlerle ayrıca tarama bir yapılıyor. Tokat'ta 2 koronavirüs hastasına yapılan testte mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi. Kent merkezi ve Niksar ilçesinde tespit edilen hastaların ile aile fertlerinde de hastalığı bulaştırmış olması nedeni ile sayının 10 çıktığı öğrenildi.

10 KİŞİ KARANTİNADA

Mutasyona uğramış koronavirüs tespit edilen hastaların diğer hastalar gibi evlerinde izole edildiği, hastalara aynı ilaç ve tedavilerin uygulandığı sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Tokat'ta mutasyona uğramış virüs kapan hastaların virüsün nereden bulaştığı araştırılıyor.

TÜRKİYE'DE 15 KİŞİDE GÖRÜLDÜĞÜ AÇIKLANMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere'den Türkiye'ye giriş yapan ve PCR test sonucu "pozitif" çıkan kişilere yapılan geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edildiğini açıklamıştı.

Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / NURHAN İÇMEZ

Haber Yorumları (30)
VATANDAS: Nerden gelindiği b ilinmiyormus her gün yuzlerce ne suriyeli afgan elini kolunu sallayarak giriş yapıyor turkiye ye maskesi z bir allahın kulu sesini çıkaramıyor çin yaptığı gibi yapsaydık ülkeye yabancı mülteci s okmasaydik. Virüs mu rus kalmazdi
MEHMET: Bu üçüncü Dünya Savaşı. Havada değişiklikler birey oluyor ama insanlardan gizli tutuluyor.
SÜT TOZUNDAN YAPMA SÜT/RADYASYONLU ÇAY: Nereden kaptıkları bilinmiyor ne demek HES kodları, android telefonlarla insanları 24 saat gözetlebiliyorsunuz
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title