TMSF: ATV -Sabah'ın Devir İşlemleri Başlatıldı

TMSF: ATV -Sabah'ın Devir İşlemleri Başlatıldı

TMSF, Atv -Sabah İktisadi Bütünlüğünün Satışıyla İlgili Olarak, 1,1 Milyar Dolarlık İhale Bedelinin Bugün Ödendiğini, Atv -Sabah'ın Turkuvaz A.ş'ye Devir ve Teslim İşlemlerinin Başlatıldığını Duyurdu.

TMSF: ATV -Sabah'ın Devir İşlemleri Başlatıldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ATV-Sabah İktisadi Bütünlüğünün satışıyla ilgili olarak, ödeme süresi 25 Nisan 2008'de dolacak 1,1 milyar dolarlık ihale bedelinin, Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş tarafından bugün ödendiğini, ATV-Sabah'ın Turkuvaz A.Ş'ye devir ve teslim işlemlerinin başlatıldığını duyurdu.

TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

''ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, 5 Aralık 2007 tarihinde yapılan ihale ile 1.100.000.000. ABD doları bedelle Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş'ye ihale edilmiş ve ihale Fon Kurulu tarafından onaylanarak ihale alıcısına ihale bedelini ödemesi için 60 günlük süre verilmiştir.

Ödeme süresi 25 Nisan 2008 tarihinde dolacak olan 1.100.000.000. ABD doları ihale bedeli, Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş tarafından 22 Nisan 2008 tarihinde ödenmiştir. ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün, ihale alıcısı Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş'ye devir ve teslim işlemleri başlatılmıştır.''