TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu

TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu

Hindistan'da iki yıldır kayıp olan yaşlı adam bir TikTok videosunda görüldü. Yaşlı adamı görenlerin haber vermesiyle aile fertleri, 2 yılın ardından yaşlı adama kavuştu.

TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu
28.05.2020 15:13 | Son Güncelleme: 28.05.2020 16:17

Hindistan'da başka bir köye çalışmak için gittikten sonra kaybolan yaşlı adam, bir polisin çektiği TikTok videosunda görüldü. Görenlerin aileye haber vermesiyle yaşlı adam 2 yılın ardından ailesine kavuştu.

2 BİN KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNDU

BBC'nin haberine göre, iki yıldır kayıp olan R. Venkateshwarlu, memleketi Telangana'dan 2 bin kilometre uzaklıkta Pencap'ta bir polis memurunun yoksullara yardımı teşvik etmek amacıyla çekip TikTok'a yüklediği videoda görüldü. Yaşlı adamı fark eden bir yakını aileye haber verdi. Aile de babalarına kavuşmak için Pencap emniyetiyle iletişime geçti. Pencap polisi R. Venkateshwarlu'ye ulaşarak yaşlı adamı oğluyla görüntülü görüştürdü. Oğul Telugu, "Birbirimizi gördüğümüzde ikimiz de gözyaşlarına boğulduk." derken,koronavirüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağından ötürü aldığı özel izinle babasını almak üzere Pencap'a gittiğini söyledi. Telugu, salı akşamı babasıyla Telangana'daki köylerine döndü.

YAŞLI ADAMIN KAYBOLMA HİKAYESİ

Konuşma ve duyma sorunları olan R. Venkateshwarlu, Nisan 2018'de bir başka köye çalışmak için bindiği kamyonda uyuyakaldı, şoför çok sonra farkına vardığı yaşlı adamı yol ortasında indirdi. Bilmediği bir yolda yalnız başına kalan R. Venkateshwarlu, eve dönmek için otostop çekti, ancak saatler sonra ters yöne giden bir kamyona bindiğini anladı. Bu kamyonun şoförünün de Pencap'ın Ludhiana kentinde bıraktığı yaşlı adam, yöre halkının yardımlarıyla yaşamını sürdürdü. Bu sırada aile R. Venkateshwarlu'yu bulmak için Telangana polisiyle iletişime geçti ancak burada yaşlı adamın izine rastlanmadı.

Kaynak: AA

Şu an buradasınız: TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.6.2020 19:44:56. #1.15#
title