Terör Saldırılarına Tepkiler - Haberler
Haberi Paylaş

Terör Saldırılarına Tepkiler

AA - Haberler | Güncel
Terör Saldırılarına Tepkiler

CHP Konya İl Gençlik Kolları üyeleri, Ankara'daki terör saldırısını kınadı.

CHP Konya İl Gençlik Kolları üyeleri, Ankara'daki terör saldırısını kınadı.

Gedavet Parkı'nda toplanan grup adına açıklama yapan CHP Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Orkun Polat, Ankara'daki patlamada, 78 milyon vatandaşın yüreğinin yandığını söyledi.

Bu vatan için şehit düşmeye hazır olduklarını ifade eden Orkun, "Bu saldırının ardından bizler, Hasan Tahsin gibi ilk kurşunu sıkmaya, Kubilay gibi Cumhuriyetin ve vatan topraklarının en öndeki bekçileri olarak hazır bulunmaktayız" dedi.

Savaş çığırtkanlığının günden güne arttığını ifade eden Polat, şunları kaydetti:

"Her gün yeni bir yeni bir şehit haberiyle uyanmamız tesadüf olabilir mi? Şehitlerimizin sayısı daha net olarak bilinmeden parçalara ayrılmış bir canlı bombanın kimliği nasıl tespit edilebiliyor? Halkımızın aklında olan bu soru işaretlerini yetkililere iletmek bizlerin birinci görevidir. Bizler bu topaklarda yaşadığımız sürece kimlerin ve nelerin çıkarı uğruna kaybettiğimiz şehitlerimizin hesabı her zaman sorulacaktır."

CHP Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt ise Türkiye'nin terör saldırılarının hedefinde olduğunu bildirdi.

PYD'den PKK'ya, DAEŞ'ten El Nusra'ya birçok terör örgütünün Türkiye'yi eylem alanı olarak seçtiğini anlatan Bozkurt, "Devletimiz çok uluslu bir saldırı ile karşı karşıya. Birbirimizi eleştirme, birbirimizin kusurlarını görmeyi elbette ki yapıyoruz ama artık yanlış politikaları destekleme zamanı kalmamıştır. Bundan sonra bir ulusal dış politika izlenmelidir. Devletimize yönelen bu saldırıları tıpkı 1922'de denize döktüğümüz gibi yok etmek zorundayız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından "Şehitler ölmez vatan bölünmez, ne mutlu Türk'üm diyene" sloganları atan topluluk, şehitlerin isimlerinin yazıldığı temsili karton anıta, karanfil bıraktı.

AA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title