Haberler

Yapay zekada yeni seviye! SORA yazılı metni videoya dönüştürüyor, işte 150 yıl öncesinin Kaliforniya'sı

Güncelleme:

San Francisco merkezli teknoloji şirketi OpenAl'ın metin komutlarıyla gerçekçi ve yaratıcı sahneler oluşturabilen yapay zeka modeli Sora, 1800'lü yıllarda altın bulup zengin olma hayaliyle insanların hücum ettiği Kaliforniya'ya ait 25 saniyelik bir video oluşturdu.

Yazılı metni videoya dönüştüren yapay zeka teknolojisi ulaştığı gerçeklik seviyesiyle görenleri hayrete düşürdü. San Francisco merkezli teknoloji şirketi OpenAl'ın metin komutlarıyla gerçekçi ve yaratıcı sahneler oluşturabilen yapay zeka modeli Sora, bizleri 1800'lü yıllarda altına hücum edenlerin Kaliforniya'sına götürdü.

1 DAKİKAYA UZUNLUKTA VİDEO OLUŞTURABİLİYOR

Kullanıcıların isteklerine bağlı olarak ve görsel kaliteyi koruyarak bir dakikaya kadar uzunlukta videolar oluşturabilen Sora, profesyonellere yararlı olacak şekilde geliştirilebilmesi için geri bildirim almak üzere bir dizi görsel sanatçı, tasarımcı ve film yapımcısının erişimine açıldı.

Yapay zekada yeni seviye! SORA yazılı metni videoya dönüştürüyor, işte 150 yıl öncesinin Kaliforniya'sı

Sora, birden fazla karakterin, belirli hareket türlerinin ve konu ile arka planın doğru ayrıntılarının yer aldığı karmaşık sahneler oluşturabiliyor. İstemleri doğru bir şekilde yorumlayabilen Sora, canlı duyguları ifade eden ilgi çekici karakterler oluşturabilmesine olanak tanıyan derin bir dil anlayışına da sahip.

Yapay zekada yeni seviye! SORA yazılı metni videoya dönüştürüyor, işte 150 yıl öncesinin Kaliforniya'sı

Sora tarafından oluşturulan bir başka videoda ise "Tokyo'da deri ceketli bir kadının siyah ayakkabılarla, şehir ışıkları arasında yürümesini içeren" video isteğinin gerçeğe çok yakın şekilde üretildiği görülüyor.

Yapay zekada yeni seviye! SORA yazılı metni videoya dönüştürüyor, işte 150 yıl öncesinin Kaliforniya'sıTeknoloji, içinde yüzlerce kişinin olduğu bir video da oluşturdu

OpenAI, şiddet ve cinsel içeriklerin engellenmesi, ünlü benzerliği videoları gibi içeriklerin engelleneceğini de duyurdu. Teknolojinin bu tür komutları videoya dönüştürmeyeceği savunuldu.

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Teknoloji

San Francisco Kaliforniya Teknoloji Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Milli Bayramlar: Milli Bayramlarımız nelerdir? Milli bayramlarımız kaç tanedir, hangileridir? Milli bayramların isimleri ve tarihleri! Hal Ekleri nelerdir? İsmin hal ekleri nelerdir? Hal ekleri cümle içerisinde örnekler ve konu anlatımı! Kaç tane hal eki var? Hacet duası okunuşu! Hacet namazı duası nasıl okunur? Hacet duası nasıl yapılır? Hacet duası Arapça ve Türkçe yazılışı! Galatasaray'ın kaç şampiyonluğu var? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? Cleveland Cavaliers Orlando Magic NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! New York Knicks Philadelphia 76ers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir, mesleği ne? 4. eleme adayı kim oldu? Survivor haftanın eleme adayları ki potada kimler var 23 Nisan Salı? Kalkınma Yolu Projesi nedir, nereden geçiyor? Sivasspor'un penaltısı doğru mu? Hakem yorumları ne diyor? (Sivasspor - Fenerbahçe) Derin Futbol ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?????? 23 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
500

Yorumlar (6)

Ay kural:

Bizim köyden daha güzel ve daha modern gözüküyor. Yıl 2024

28
5
yanıtYanıtla
Oğuzsoyu:

Siz ne işe yarıyorsunuz. Köyünüzde kendi evinizi örnek şekilde tamir edin boyayın başkaları da sizden örnek alır

yanıt20
yanıt5
Goethegitme:

Hadeh eskiye o zaman

yanıt1
yanıt0
Bordo Bere:

ADAMLAR NELERLE UGRASIYOR TÜRKIYENIN HALINE BAK

14
5
yanıtYanıtla
Abdullah Kanık:

red dead redemption 2 dfkkdfk

5
0
yanıtYanıtla
Doğrucu vatandaş:

Vay canına, gelecek pek parlak olacak.

0
3
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title