Haberler

  Whatsapp, İngiltere Krizi ile Gündeme Geldi!

  Her gün bir milyardan fazla mesajın gönderildiği günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, adeta SMS'i tahtıdan indirerek günlük kullanımda standart bir iletişim aracı haline geldi.

  Her gün bir milyardan fazla mesajın gönderildiği günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, adeta SMS'i tahtıdan indirerek günlük kullanımda standart bir iletişim aracı haline geldi.

  Kısa süreli kesintilerin bile büyük aksaklıklara neden olduğu WhatsApp'ın devasa bir kitleye sahip olması, kullanıcı verilerine erişmek isteyen hükümet ve güvenlik güçlerinin hedefi haline gelmesine neden oluyor.

  İngiltere hükümeti şifrelenmiş mesajları görmek istiyor!

  Sky News'te yer alan habere göre, terör ve diğer ciddi suçlarla ilgili soruşturmaların yüzde 80'inin şifrelenmiş konuşmalar nedeniyle çözülmekte zorluk çekildiğini belirten İngiltere hükümeti, geçtiğimiz yaz aylarında WhatsApp'tan şifrelenmiş mesajlara erişme talebinde bulundu.

  Terör örgütlerinin WhatsApp ve Telegram gibi mesajların şifrelendiği uygulamaları sıklıkla kullandığını belirten Sky News, İngiltere istihbarat yetkililerinin teknoloji şirketleri ile uzlaşmaya varmanın mümkün olduğunu ve şifrelenmiş mesajlara erişilebileceğini ümit ettiğini ifade ediyor.

  Mart ayında Londra / Westminster'da düzenlenen terör saldırısının faili Halid Masood tarafından gönderilen ve alınan mesajları görmek isteyen istihbarat yetkilileri, WhatsApp'tan bir kez daha olumsuz cevap almıştı.

  Uzmanlar ise WhatsApp gibi servislerin bu talepleri kullanıcıların güveninin sarsılması ve arka kapı oluşturulması halinde sistem güvenliğinin tehlikeye atılması riski nedeniyle kabul etmediğini ifade ediyor.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Sky News Teknoloji Haberler

  Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

  Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

  Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

  Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

  Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

  Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

  Bakmadan Geçme

  Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
  Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

  Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title