Haberler

  Hawking'in Solunum Cihazı Koronavirüs Tedavisinde Kullanılacak

  2018 yılında aramızdan ayrılan İngiliz fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen ve yazar Stephen Hawking'in kullandığı solunum cihazı, ailesi tarafından koronavirüsü hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere bağışlandı.

  2018 yılında aramızdan ayrılan İngiliz fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen ve yazar Stephen Hawking'in kullandığı solunum cihazı, ailesi tarafından koronavirüsü hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere bağışlandı. Hawking'in hayatteyken kullandığı, Ulusal Sağlık Hizmetleri'ne bağışlanan solunum cihazı, koronavirüsüyle mücadele eden hastaların tedavisinde kullanılacak. Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü salgını nedeniyle şimdiye kadar hayatını kaybeden kişi sayısı 190.549, vaka sayısı ise 2 milyon 704 bin 676 kişiye ulaştı. Virüsle mücadeleye destek olmak amacıyla başta Ford olmak üzere pek çok büyük firma fabrikalarını solunum cihazı üretimi için dönüştürürken, bilim insanları da koronavirüsü için aşı araştırmalarına başladı. Bununla birlikte büyük firmalar, ünlü isimler de koronavirüsüyle mücadeleye destek olmak adına bağışlarda bulunmaya başladı. Stephen Hawking'in ailesi'de bağışta bulunan ünlü ailelerden birisi oldu.

  Stephen Hawking'in Solunum Cihazı Koronavirüsü Hastalarına Umut Oldu Albert Einstein'dan sonra dünyanın en önemli fizikçisi olarak görülen Stephen Hawking'in ailesi tarafından bağışlanan solunum cihazının, Cambridge'deki Royal Papworth Hastanesi'nde tedavi gören koronavirüsü hastaları için kullanılacağı söylendi. Stephen Hawking sahip olduğu ALS hastalığına rağmen çok önemli başarılara imza attı. Hastalığının son evrelerinde solunum cihazına bağlı olarak hayatını sürdürmek zorunda kalan Hawking, ölümünden sonra da insanlığa yardım etmeye devam ediyor.

  "Yaşamımı, zihnimin içindeki evreni dolaşarak geçirdim." diyen ünlü fizikçi Stephen Hawking, motor nöron hastalığına karşı çalışmalarına devam etti. Hastalığının seyrinde, doktorların artık kendisi için umutsuz konuştuğu bir dönemde, hayatının gerçeği ile yüzleşen Hawking, "Beklentilerimin sıfıra inmesinden sonra, her yeni gün bir bonus gibi gelmeye başladı ve bu durum sahip olduğum her şeyin kıymetini bilmeye başlamamı sağladı. Yaşamın olduğu yerde umut vardır." cümleleriyle, hayat boyu devam edecek hastalığa sahip olan diğer kişilere de ilham oldu. Hastalığı yüzünden umutsuzluğa kapılmayan, aksine yaşadığı her anı büyük başarılara imza atmak, insanlığa faydalı olmak için harcayan Hawking, ölümünden sonra da sahip olduğu solunum cihazının koronavirüsü hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere bağışlanmasıyla, insanlığa faydalı olmaya devam ediyor.

  Kaynak: Tamindir / Teknoloji

  Stephen Hawking Koronavirüs Ventilatör Haberler

  Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

  Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

  Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

  Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

  Siirt Valisi silahlı çatışma ortasında kaldı: 2 yaralı

  Siirt Valisi silahlı çatışma ortasında kaldı: 2 yaralı

  Bakmadan Geçme

  İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany kimdir? Vincent Kompany nerelidir, kaç yaşında? Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları, konusu ve fragmanı! Eyvah Eyvah ne zaman çekildi? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Eyvah Eyvah filmi oyuncuları kim? Eyvah Eyvah filmi konusu ve Eyvah Eyvah özeti! #128250 ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Kripto yasası Meclis'ten geçti mi? Kripto varlıklara ilişkin düzenleme ne oldu? Serdar Sertçelik kimdir, Serdar Sertçelik yakalandı mı? #129300 31 Mayıs okullar tatil mi? 31 Mayıs Cuma günü okul var mı, resmi tatil mi? Yarın okul var mı? Ayak başparmak çıkıntısı Bunyon-Halluks Valgus nedir? Bunyon nasıl düzelir?
  Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

  Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title