Haberi Paylaş
FRC İstanbul Regional'ı gezdik!

FRC İstanbul Regional'ı gezdik!

Teknoloji Haberleri

Dünya çapında her yıl 33 ülkeden 100 bine yakın öğrenciyi ağırlayan uluslararası robot yarışması FRC İstanbul Regional'ı gezdik.

Dünya çapında her yıl 33 ülkeden 100 bine yakın öğrenciyi ağırlayan uluslararası robot yarışması 30 yılı aşkın süredir öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artırmak üzere ABD'de düzenlenen FIRST Robotics Competition (FRC), son 8 yıldır ülkemizdeki liseli gençlerin STEM+A bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve sanat alanlarında liderlik yeteneklerini, geliştirmelerine destek oluyor. FRC İstanbul Regional'ı gezdik.

FRC İstanbul Regional'ı gezdik!

TurkNet'e ulaşmak için buraya tıklayın

Yarışmanın 23-26 Mart tarihlerinde Volkswagen Arena'da İstanbul ayağının gerçekleştirilmesiyle birlikte ABD'deki global organizasyona katılacak diğer takımlar da belli oldu. Türkiye'den 44; İsviçre, Endonezya, Brezilya ve Kazakistan'dan birer takım ile toplam 4 takımın yarıştığı tema sponsorluğunun BOEING olduğu etkinliğin bu yılki teması "Rapid React (ulaşım ve taşımacılık) olarak belirlenmişti.

Türkiye'de bu yılki toplam takım sayısı 107'ye ulaştı ve Türkiye, 2020 ile 2022 yılları arasında dünyada FRC kapsamında hızla büyüyen ülke oldu.

TurkNet'in iletişim tarafında destek verdiği etkinlikte, robotlarını tasarlayarak yarıştıran takımlar, aynı zamanda sosyal sorumluluk çalışmaları ile topluma fayda sağlayacak fikirler üretti.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Dünya Teknoloji Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title