Haberler

  Euro Truck Simulator 2 Fiyatı Yüzde 101 Oranında Zamlandı

  Güncelleme:

  Türkiye'de son yıllarda yükselen enflasyon ve dolar kurunun neticesinde oyun fiyatları önemli seviyede arttı. Euro Truck Simulator 2 fiyatı da yüzde 101 oranında zamlandı.

  Türkiye'de son yıllarda yükselen enflasyon ve dolar kurunun neticesinde oyun fiyatları önemli seviyede arttı. Bundan birkaç yıl önce çift haneli fiyatlara satılan popüler oyunlar, üç haneyi çoktan geçti. Son olaraksa Türk oyuncuların kalbinde ayrı bir yeri olan Euro Truck Simulator 2, aradan geçen bir yılın ardından yine zamlandı.

  Euro Truck Simulator 2 fiyatı için yüzde 101 oranında zam!

  Türkiye'de yükselen döviz kuruna karşı yerel fiyatlandırma uygulayan platformlardan Steam, geçtiğimiz yıl dolar kurunu 1.8 TL'den 10 TL'ye çıkardı. Bu da büyük zamların başlangıcı oldu. Bu doğrultuda şimdiye kadar pek çok AAA kalitede yapımın fiyatı arttı ve artmaya da devam ediyor.

  Son olarak SCS Software tarafından geliştirilen popüler oyunlar için zam yapıldı. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl yapılan artışın ardından fiyatı 149 TL'ye yükselen Euro Truck Simulator 2, bugün yüzde 101 oranında yapılan zam ile birlikte artık 299 TL.

  Ardı arkası kesilmiyor: Arma oyunlarına devasa zam geldi

  2008 yılında piyasaya sürülen serinin ilk oyunu Euro Truck Simulator de zamlandı. Söz konusu yapımın fiyatı 36 TL'den 78 TL'ye yükseldi. Bu da yüzde 117 oranında bir artışa denk geliyor. Bunun yanı sıra ETS bir yana American Truck Simulator için de bir zam söz konusu.

  Yüzde 101 oranında yapılan zammın ardından American Truck Simulator'ın fiyatı 149 TL'den 299 TL'ye yükseldi. Ana oyunlar ile birlikte DLC'lerin fiyatlarının da yukarı yönlü güncellendiğini belirtmek gerekiyor.

  NameEski FiyatıYeni (Zamlı) FiyatıEuro Truck Simulator36,00 TL78,00 TL (+117%)Euro Truck Simulator 2149,00 TL299,00 TL (+101%)American Truck Simulator149,00 TL 299,00 TL (+101%)Euro Truck Simulator 2 – Turkish Paint Jobs Pack7,00 TL16,00 TL (+129%)

  Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Euro Truck Simulator 2 Euro Truck Simulator Türkiye Teknoloji Haberler

  Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

  Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

  Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

  Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

  Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

  Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

  Bakmadan Geçme

  AHU TUĞBA SAĞLIK DURUMU! Ahu Tuğba kaza mı geçirdi, durumu nasıl? ARDA GÜLER HANGİ TAKIMA TRANSFER OLACAK? Arda Güler Real Madrid'den ayrılıyor mu? Kurban Bayramı bitti mi? 20 Haziran Perşembe Kurban Bayramı tatili bitti mi, resmi tatil bitti mi? Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
  Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

  Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title