Dünyanın ilk ve en pahalı tweetini Türk iş insanı Sina Estavi satın aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Dünyanın ilk ve en pahalı tweetini Türk iş insanı Sina Estavi satın aldı

Haberler.com - Teknoloji
 - Güncelleme:

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, dün akşam açık artırma usulüyle ilk tweetini satışa çıkardı. Binlerce kişiden farklı teklifler alan Dorsey, ilk tweetini 2,5 milyon dolar teklif aldığı Türk iş insanı Sina Estavi'ye sattı.

Twitter CEO'su Jack Dorsey, 2006 yılında "just setting up my twttr" ( Twitter'ımı kuruyorum) paylaşımı ile dünyaya yeni bir platform kazandırmıştı. Paylaşımının üzerinden tam 15 yıl geçtikten sonra Dorsey'den ilginç bir adım geldi.

Dünyanın ilk ve en pahalı tweetini Türk iş insanı Sina Estavi satın aldı

EN YÜKSEK TEFLİF TÜRK İSİMDEN GELDİ

Paylaşımını Değiştirilemez Token olarak bilinen NFT haline getiren Jack Dorsey, Valuables BY Cent sistemi üzerinden satışa çıkardı. Açık artırma usulüyle teklifler alan Dorsey'e en yüksek miktar, kripto para alım ve satım platformu Cryptoland'in ve Malezya merkezli Bridge Oracle'ın CEO'su Sina Estavi'den geldi.

Dünyanın ilk ve en pahalı tweetini Türk iş insanı Sina Estavi satın aldı

TARİHE GEÇTİ

Jack Dorsey'in Twitter'daki ilk paylaşımına 2,5 milyon dolar teklif sunan Sina Estavi, tweeti satın aldı. Sosyal platformda NFT yöntemiyle satışı gerçekleştirilen ilk varlık olan bu paylaşımı almakla tarihe geçen Estavi, bir kullanıcıdan gelen "Baba sen Türkçe'yi nasıl söktün?" sorusuna ise verdiği cevapla dikkat çekti. Türk olduğu bilinmeyen Estavi, soruya "Aslen Türk'üm." yanıtını verirken, yaptığı satın alımla birlikte tweetin meta verilerini ve dijital imzalı bir sertifikasını elde edecek.

Haberler.com - Teknoloji

Jack Dorsey, Twitter, Teknoloji, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Hakan yavaş..:

Bir Türk bu kadar vermez..

önemli:

twitter bu gidişle erişim engeli alabilir neden böyle bir yatırım yaptınız ki hayır kurumlarına bağış yapsaydınız daha isabetli bir karar olabilirdi. .

fer:

Bizde 2-5 ile ne yeriz diye kahvaltılık bölümünde 1 saat acvel avel bakınıyoruz tanrıya öldüğümde sanırım benım hesap sormam gerekecek

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title