TEKNOFEST'te duygulandıran anlar! Aziz Sancar, elini öpen Selçuk Bayraktar'a sarıldı - Haberler
Haberi Paylaş

TEKNOFEST'te duygulandıran anlar! Aziz Sancar, elini öpen Selçuk Bayraktar'a sarıldı

AA - Haberler | Güncel

TEKNOFEST'te katılan NOBEL ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, "Ben buraya Türk dünyasına bilimi ve teknolojiyi teşvik etmek için geldim. Burada gördüklerim gerçekten beni gururlandırdı." dedi. Öte yandan Sancar, TEKNOFEST'te yaptığı konuşma sonrasında elini öpen TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'a sarıldı.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nin mezuniyet töreni öncesi basın mensuplarının sorularının yanıtlayan Prof. Dr. Sancar, "Ben buraya Türk dünyasına bilimi ve teknolojiyi teşvik etmek için geldim. Burada gördüklerim gerçekten beni gururlandırdı. Bana cesaret verdi. Geleceğimiz için umudum çok büyük. Bunu gerçekleştiren herkese ve gençlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Gelecek Nobellerin TEKNOFEST'te çıkabileceğini söyleyen Prof. Dr. Sancar, "Cumhurbaşkanımız bana çok değer veriyor. Bütün etkinliklere davet ediyor. Hatta Birleşmiş Milletler'e davet etmişti. Ben de, 'Cumhurbaşkanım benim sizin gibi uçağım yok her yere gidemem. Ancak TEKNOFEST'te kesin geleceğim ve sizinle ödüllüleri veremeye katılacağım 'dedim" diye konuştu.

TEKNOFEST'te duygulandıran anlar! Aziz Sancar elinin öpen Selçuk Bayraktar'a sarıldı

Prof. Dr. Sancar, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Gençler çok çalışın. İşler yolunda gitmediğinde inatçı olun. Fatih Sultan Mehmet'in dediğin gibi 'Ya o beni alır ya da ben onu alırım' düşünceyle hareket edin ve son olarak memleket sevgisini unutmayın" ifadelerini kullandı.

Sancar konuşmasının elini öpen TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'a sarıldı. Bu görüntü sonrası alandakiler görüntüye alkışlarla destek verdi.

TEKNOFEST'te duygulandıran anlar! Aziz Sancar, elini öpen Selçuk Bayraktar'a sarıldı

TEKNOFEST'te duygulandıran anlar! Aziz Sancar, elini öpen Selçuk Bayraktar'a sarıldı
AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title