Tekniker İş adamları Toplantısı Yapıldı

Tekniker İş adamları Toplantısı Yapıldı

Tekniker İş adamları Toplantısı Yapıldı
Bültenler - Haberler | Ekonomi

Türkiye 1. İşadamı Teknikerler Ve Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı Ankara'da yapıldı

Genel Merkezimizce Ankara Swiss Otel'de birincisi düzenlenen Tekniker İşadamları toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yurdun dört bir yanındaki Şubelerden, temsilciliklerden ve işadamlarından oluşan katılımcılar geceye renk kattı.

Toplantıda, Tekniker Odaları Birliğinin kurulması, Meslek Yüksek Okullarının Teknoloji Mühendisliği Fakültelerine dönüştürülmesi, Lisans tamamlamanın önündeki engellerin kaldırılması kurumsal talep olarak dile getirildi.

Serbest çalışan Teknikerler için Teknik danışmanlık, İş bitirme belgesi, Emlakçılık ve emlak eksperliği, İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı, Şantiye şefliği, Teknik müşavirlik, Bilirkişilik, Eğitimi ile doğru orantılı proje imza yetkisi ile işadamlarımıza hibe ve düşük faizli uzun vadeli kredi talep edildi.

Resmi kurumlarda çalışan teknikerler için ise Yapı denetim elemanı, İhale komisyon üyeliği, Kabul komisyon üyeliği, Yaklaşık maliyet hazırlanması, Hak ediş ve kesin hesap yetkisi, İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı, Mesleki kurslarda eğitmenlik ve ünvanların unvan değişikliği sınavına tabi turulmaksızın verilmesi talep edilirken, özel sektördeki teknikerler için de Yapı mukavemet laboratuar uzmanlığı, Mesleki kurslarda eğitmenlik, Fenni mesul yardımcılığı, İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı ile İnsanca yaşamaya uygun maaş verilmesi talepleri dile getirildi. Toplantıya Tekirdağ'ı temsilen Şube Başkanı Mustafa Öklük, Şube Başkan Yardımcısı Aykut El, İşadamı Mete Aksoy ve İşadamı Erdoğan Aşık katıldılar.

Toplantı sonunda katılımcılara günün anlam ve önemini içeren birer plaket verildi.

Kaynak: Bültenler

Manşet Haberler

title