Bir Dağcı, Tek Başına Süphan Dağı'na Tırmanış Yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Bir Dağcı, Tek Başına Süphan Dağı'na Tırmanış Yaptı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Bir Dağcı, Tek Başına Süphan Dağı'na Tırmanış Yaptı

Ankara'dan Bitlis'in Adilcevaz ilçesine gelen dağcı Tarık Bünyamin Kaya, Süphan Dağı'na tek başına kış tırmanışı yaptı.

Yıllardır birçok dağa tırmanışlar gerçekleştiren 52 yaşındaki dağcı Tarık Bünyamin Kaya, 4 bin 58 metre yüksekliğindeki Türkiye'nin üçüncü yüksek dağı olan Süphan Dağı'na tek başına kış tırmanışı yaptı. Kaya, zirvede kahve yapıp içmeyi de ihmal etmedi.

''HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM''

Dağcı Tarık Bünyamin Kaya, yaptığı bu tırmanışla hayalini gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Yıllardır gruplar halinde birçok dağa zirve tırmanışları yapmaktayım. Daha önce Kayseri'de bulunan Erciyes Dağı'na ve Aksaray'da bulunan Hasan Dağı'na tek başıma solo kış tırmanışları gerçekleştirmiştim. Ancak hedefimde bu tırmanışlarımı yüksek dağlarda gerçekleştirme hayalim vardı. Şükürler olsun ki ülkemizin üçüncü yüksek dağı olan Süphan Dağı'na tek başıma zirve yaparak bu hayalimi de gerçekleştirmiş oldum. Bugüne kadar Süphan Dağı'na tek başına solo kış tırmanışı yapan ilk dağcı oldum. Bu hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum" dedi.

Bir Dağcı, Tek Başına Süphan Dağı'na Tırmanış Yaptı

Bir Dağcı, Tek Başına Süphan Dağı'na Tırmanış Yaptı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title