TBMM Üstün Hizmet Ödülü Sahibi İşadamı Özer Öldü - Haberler
Haberi Paylaş

TBMM Üstün Hizmet Ödülü Sahibi İşadamı Özer Öldü

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
TBMM Üstün Hizmet Ödülü Sahibi İşadamı Özer Öldü

TBMM 'Üstün Hizmet Ödülü' sahibi Afyonkarahisarlı işadamı Yusuf Özer hayatını kaybetti.

Afyonkarahisar'ın ilk sanayicilerinden Özerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Özer, 80 yaşında vefat etti. Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden 'ağa' lakaplı Yusuf Özer, yardımseverliğiyle biliniyordu.

Türkiye ve Kosova'da yaptığı yatırımların yanı sıra, okul, cami, park ve pek çok etkinliğe sağladığı maddi destekle adından söz ettiren Özer, 2009 yılında Kosova Savaşı'nın efsanevi komutanlarından Adem Jashari'nin de anıt mezarını yaptırmıştı.

İŞ DÜNYASI YASTA

TBMM'nin 2010 yılında 'TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne layık gördüğü Özer'in ölümü, Afyonkarahisar iş dünyasında büyük üzüntü yarattı. Özer'in cenazesi yarın Özerler Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Afyonkarahisar Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

TBMM ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

TBMM Üstün Hizmet Ödülü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletine, ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara, milli egemenlik ve demokrasi konularında yaptığı bilimsel çalışmalarla başarı gösterenlere veriliyor.

TBMM Üstün Hizmet Ödülü Sahibi İşadamı Özer Öldü

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title