TBMM Kit Komisyonu Şanlıurfa'da
Haberler » Güncel » TBMM Kit Komisyonu Şanlıurfa'da - Haber

TBMM Kit Komisyonu Şanlıurfa'da

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyeleri, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'i ziyaret etti.

TBMM Kit Komisyonu Şanlıurfa'da

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyeleri, Valisi 'i ziyaret etti.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı Ceylanpınar Tarım İşletmesinde incelemelerde bulunmak üzere kentte bulunan, AK Parti Manisa Milletvekili başkanlığındaki KİT Komisyonu üyeleri, Vali Abdullah Erin ile makamında bir araya geldi.


Aydemir, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, TİGEM'in 1 milyon 600 bin dekarlık arazisiyle, gerek tohumculuk gerekse damızlık hayvan yetiştirme konusunda için çok önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.


"TİGEM'de neler ekiliyor, hayvanlar ne durumda ve kurumun kapasitesini arttırmaya yönelik neler yapabileceklerini" görmek için kente geldiklerini aktaran Aydemir, "Bu konuda gördüğümüz çalışmalar için teşekkür edeceğiz, varsa eksiklikleri not alıp bakanlığa ve hükümetimize tavsiyelerde bulunacağız. TİGEM'in güzel icraatları var, kendilerine göre de sorunları var. Bu sorunları hep beraber çözmeye çalışacağız." dedi.


Aydemir, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın etrafı cehennem ateşiyle yanarken, yangından kaçan kardeşlerinin ilk sığındığı kentlerden birisinin Şanlıurfa olduğunu ifade ederek, "Bu konuda tüm Şanlıurfalılara teşekkür ediyorum. Bin göçmeni dahi barındıramayan, kaçak olarak gören, yakaladıklarına eziyet ederek geri göndermeye çalışan bir dünyada, 3,5-4 milyon Suriyeli misafiri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Ama biz herkesin kendi vatanında özgürce yaşamasını, kan ve gözyaşlarının sona ermesini istiyoruz." diye konuştu.


Vali Erin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TİGEM'deki verimli arazilerin etkili bir şekilde kullanımı için komisyonun çözüm arayışları olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler