Tarihi Kent Konuralp Markalaşıyor

Tarihi Kent Konuralp Markalaşıyor

15.08.2016 10:59 | Son Güncelleme: 15.08.2016 10:59
Tarihi Kent Konuralp Markalaşıyor

Bir süre önce bilgilendirme toplantısı yapılan ‘Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor’ ile ‘ Doğu Marmara Antik Kent Projeleri’ kapsamında mesleki eğitim kursları düzenlenecek.

Bir süre önce bilgilendirme toplantısı yapılan 'Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor' ile ' Doğu Marmara Antik Kent Projeleri' kapsamında mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Proje Koordinatörü Emine Yüksel, projeler ile Konuralp'in markalaşacağını ifade etti.

Bilgilendirme toplantısı ile birlikte Konuralplilerin projeye sahiplendiğini belirten Emine Yüksel bu konuda şu görüşlere yer verdi "Konuralp Halkı turizmin önemini keşfetmiş ve hem projeyi hem de yaşadıkları bölgeyi sahiplenmiştir. Konuralp Halkı, turistik marka değerlerinin tespit edilerek, bölge turizminin hareketlendirilmesi çalışmalarına ekip halinde katkı sunmaktadır. Bunun için 'Konuralp Turizm Marka Ekibi' Sivil Toplum Kuruluşu olma yolunda kutlu bir süreci başlatmıştır. Konuralp yerleşkesinin Antik Çağ, Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerine ait günümüzdeki kültürel mirasını görünür hale getirmek için MARKA destekli projeler yürüten Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Belediyesi, İŞ-KUR, Düzce Üniversitesi gibi kurumlar öncülüğünde Konuralp Halkı Marka Değerleriyle Buluşmaktadır. Konuralp Halkı bölgenin kalkınmasında bir lokomotif olarak turizmi benimsemiştir. Düzce Valiliği, MARKA, İPA, AB FONLARININ kullanılmasını teşvik ederek, sürdürülebilir turizm çeşitliliği ile Konuralp'in dünya çapında bir turizm destinasyonu olması için gerekli çabayı sarf etmektedir. Konuralpliler, yürütülen projeleri yerel sahiplenmeyle sürdürülmesi doğrultusunda Marka ve Tescil çalışmalarına katılmaktadır. Düzce Üniversitesi ve İŞ-KUR ortak bir protokol imzalayarak, mesleki eğitim kursları düzenleyerek bölgede gelir ve istihdam artışına destek sağlamaktadır. Konuralp Neris, EYEA Ekoturizm Çiftliği, Konuralp İsminin Marka Tescili, Konuralp Pirincinin Bölgesel Marka Tescili, Konuralp Pilavının Bölgesel Marka Tescili, Konuralp' te Marka Tescil Çalışmalarından Bazılarıdır. Antik Tiyatro, Surlar, Su Kemerleri, Konuralp Müzesi, Konuralp Cami, Konuralp Türbesi, Konuralp Hamamı, Roma Köprüsü öncelikli turizm marka değerleri olarak ön plana çıkmıştır." - DÜZCE

Tarihi Kent Konuralp Markalaşıyor
Tarihi Kent Konuralp Markalaşıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title