Sultangazi'de "Masal Parkı" Açıldı

Sultangazi'de "Masal Parkı" Açıldı

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, çocukların, sadece balon dağıtılan veya yanından geçerken başı okşanan değil, hizmet üretilmesi gereken bir kitleyi temsil ettiğini söyledi.

Sultangazi'de

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, çocukların, sadece balon dağıtılan veya yanından geçerken başı okşanan değil, hizmet üretilmesi gereken bir kitleyi temsil ettiğini söyledi.

Sultangazi Belediyesinin, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki 25 bin metrekarelik alana kurduğu ve içerisinde Keloğlan, Nasrettin Hoca, Şirinler, Pinokyo, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler heykellerinin bulunduğu "Masal Parkı", törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Çubukçu, böyle bir projenin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, AK Parti belediyeciliğinin, sosyal belediyecilik olmasının yanı sıra her alanda toplumun ihtiyaçlarını göz önüne alan ve buna göre hizmetlerini şekillendiren bir anlayışı temsil ettiğini kaydetti.

Çubukçu, eskiden belediyelerden, sadece alt ve üst yapı hizmetleri beklenirken, artık özürlülerden eğitime, sağlıktan sosyal aktivitelere kadar her alanda beklentilerin yüksek olduğunu ifade ederek, "Belediye başkanları, sizlerin seçtiğiniz ve size en yakın siyasilerdir. Dolayısıyla her türlü derdinizi belediye başkanlarına aktarıyorsunuz. Onların da gözleri sizin gözlerinizde, kulakları açık şekilde, sizin ilettiğiniz her şeyi dinleyerek size hizmet sunuyorlar" diye konuştu.

"Çocuklar, sadece balon dağıtılan veya yanından geçerken başı okşanan değil, hizmet üretilmesi gereken bir kitleyi temsil ediyor" diyen Çubukçu, metropolleşen kentlerde, özellikle Sultangazi gibi sonradan yapılaşan ve sosyal aktivite alanlarının sınırlı olduğu bir ilçede, Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın insan üstü emek sarf ettiğini ve her gün bu ve benzeri faaliyetlerin icra edileceği alanlar oluşturduğunu söyledi.

Çubukçu, çocuklar için yapılan tüm aktivitelerden çocuksu bir sevinç duyduğunu anlatarak, onların, bu parkta geçirecekleri güzel vakitlerle mutlu olmalarını temenni etti.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da, İstanbul'da böyle bir parkın bir ilk olduğunu ve ilçedeki çocukların hayal dünyalarına girerek, gelecekleriyle ilgili daha ışıltılı bir hizmet sunmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Bu alanda sadece çocukların değil, ailelerin de bir araya gelmelerini isteyen Altunay, Masal Parkı'nda 128 sanat eseri bulunduğunu ve bunlardan yaklaşık 60'ının masal kahramanı olduğunu ifade etti.

Altunay, parkta ayrıca, oturma grupları ve Anadolu'da inek sağan kadın figürlerinin yer aldığını, yapay göletlerin üzerinde çocukların kanolarla gezebileceğini söyledi.

Cahit Altunay, başta heykeltıraş Ragıp Çiçen olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bakan Çubukçu ve Altunay, kurdele keserek açılışı yaptıktan sonra parkı gezdi.

- İSTANBUL