Haberler

İlk Maçına Çıkan Bayan Futbol Hakeminin Hedefi Büyük

Bilecik’te ilk maçına çıkan yan hakem Büşra Gülmez, kendisine FIFA kokartlı kadın hakem Lale Orta ile Cüneyt Çakır’ı örnek alıyor.

Bilecik'te ilk maçına çıkan yan hakem Büşra Gülmez, kendisine FIFA kokartlı kadın hakem Lale Orta ile Cüneyt Çakır'ı örnek alıyor.

Bilecik'te hakemliğe başlayan ve geçtiğimiz hafta ilk maçı olan U 15 Gençler Ligi mücadelesi olan 1299 Bilecik Kulübü ve İl Özel İdarespor maçının yardımcı hakemi olarak çıkan 19 yaşındaki Büşra Gülmez'in hayalleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye başladı. Hayalleri arasında Avrupa'nın ilk FIFA kokartlı kadın hakemi Lale Orta gibi olmak ve Cüneyt Çakır gibi Dünya çapında maç yönetmek olduğunu İHA muhabirine anlatan Gülmez, "Ben lisede okurken kız futbol takımında oynuyordum. O sıralar futbol oynarken hakem olmaya karar verdi. Bazı pozisyonlar bana göre faul olduğu halde hakeme göre faul değildi. Sonra 'Zaten futbolu biliyorum hakem olayım, bir de hakem gözüyle futbola bakayım' dedim. Geçen sene aldığım eğitimler sonrası hakem oldum. Geçen hafa ilk maçıma yan hakem olarak çıktım. Futbol oynarken benim yaptığım itirazları şimdi futbolcular bana yaptı. Baktım ki gereksiz yere itirazlar oluyor. Sonra düşündüm biz de böyleydik. Hakemlik futbol oynamaktan daha meşakkatli bir iş. Her pozisyonu kaçırmamam gerekiyor. Futbolcular gereksiz yere kavga ediyorlar, kendi aralarında, itişip kakışıyorlar. Bunlara gerek yok bence. İlk maçımda gayet iyidir. Gerçi 4 kırmızı kart oldu maçta. Şuan tek amacım il hakemi olmak ve daha iyi yerlere yükselmek. Şuan Beden Eğitimi öğretmenliği için Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na hazırlıyorum. Okulu kazandığım taktirde hem mesleğimi yapmak hem de hakemlik yapmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla Bilecik'te 10-12 senedir hiç bayan hakem çıkmamış. Bu konuda da şuan Bilecik liglerinde tek bayan hakemim. Bu da benim için bir ayrıcalık" dedi.

(CKT-MET-Y) - BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Cüneyt Çakır Lale Orta Bilecik Spor Haberler

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden 'Neden' sorusuna 'Sadece Allah rızası için' yanıtı

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden "Neden" sorusuna "Sadece Allah rızası için" yanıtı

IShowSpeed'in Türk döneriyle imtihanı! 'Bismillah' diyerek ilk ısırığı aldı, ortalığı birbirine kattı

IShowSpeed'in Türk döneriyle imtihanı! "Bismillah" diyerek ilk ısırığı aldı, ortalığı birbirine kattı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title