Haberler

Dünya 3. Olan Kara

Yıldızlar Serbest Stil Dünya Şampiyonası'nda 46 kiloda dünya 3'ncüsü olan Batman Petrolspor Kulübü güreşçisi Milli Sporcu Doğan Kara, şampiyonanın ardından Batman'a geldi.

Yıldızlar Serbest Stil Dünya Şampiyonası'nda 46 kiloda dünya 3'ncüsü olan Batman Petrol spor Kulübü güreşçisi Milli Sporcu Doğan Kara, şampiyonanın ardından Batman'a geldi.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te gerçekleştirilen Yıldızlar Serbest Stil Dünya Şampiyonasında 46 kiloda Dünya üçüncüsü olan Kara, kulübünde davul, zurna, havai fişek ve çiçeklerle karşılandı.

6 yıldır güreştiğini belirten Kara, 2015 yılında da Yıldızlar Serbest Stil Avrupa 2'ncisi ve Yıldızlar Serbest Stil Balkan Şampiyonu olduğunu, şimdi ise 52 ülkeden güreşçinin katıldığı Yıldızlar Serbest Stil Dünya Şampiyonası'nda 46 kiloda dünya 3'ncüsü olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Dünya 3'üncüsü olmanın gururunu yaşadığını belirten Kara, akranlarına ise, boş şeylerle uğraşmak yerine spora yönelmeleri tavsiyesinde bulundu.

Şimdi ise hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu belirten Kara şöyle dedi:

"Kendi yaşıtlarıma tavsiyem spor yapın, sporla uğraşın. Çünkü spor, sevgi, barış, kardeşliktir ve insanı ahlaklı kılar. İnşallah herkes sporla kardeşliği öğrenir ve daha iyi bir ülke oluruz."

Gençler desteklenmeli

Öğrencisi Doğan Kara'nın şampiyonluğunun gururunu yaşadıklarını anlatan Antrenör İbrahim Halil Kay ise, "Kara'nın dünya üçüncüsü olması hem bölgede hem ülkede yankı uyandırdı. Çünkü Batmanlı gençlerimizin başka şeylerle anılması gerçekten bize sıkıntı veriyordu ama Batman'dan Doğan Kara gibi pehlivanların çıkması güzel bir gelişme oldu" dedi.

Kay, böylesi gençlere sahip çıkılması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Batman halkından tek isteğimiz, bu gencimize sahip çıkmalarıdır. Böyle gençler kolay kolay yetişmez. Özellikle Batman'daki böylesi gençlere sahip çıkılması noktasında her şeyi Türkiye Petrolleri'ne bırakmaması lazım. Türkiye Petrolleri zaten her türlü desteği veriyor ama Batman'daki kuruluşların da hiç olmazsa manevi bir destekte olsa vermelerini bekliyoruz. Sahip çıkılması durumunda Batman'dan daha nice Doğan Kara'lar çıkacaktır."

Kaynak: AA / Spor

Batman Petrolspor doğan kara Gürcistan Spor Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title