Şota, İkiz Kardeşinin Kurbanı Oldu

Şota, İkiz Kardeşinin Kurbanı Oldu

12.11.2015 08:45 | Son Güncelleme: 12.11.2015 14:09

Trabzonspor Şota'nın görevine kötü gidiş nedeniyle değil, muhalifler ile yemek yediği için son verdi; ancak yemeğe Şota'nın ikiz kardeşi Arçil gitmişti.

Trabzonspor'da görevine son verilen Şota Arveladze'nin görevine başarısız sonuçlar nedeniyle son verildiği zannedilirken gerçek çok başkaydı. Yenilen bir yemek Gürcü teknik adamın ipini çekti.

AYRILIK RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN DUYURULDU

Trabzonspor'da beklenen gelişme dün yaşandı ve Şota Arveladze ile yollar resmen ayrıldı. Üst üste alınan kötü sonuçların ardından başta yerel basın olmak üzere şehirde eleştiri oklarının hedefi haline gelen Gürcü futbol adamının görevine son verildiği bordo mavililerin resmi internet sitesinden duyuruldu.

MUHALİFLERLE YEMEK YENDİĞİ İÇİN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Ancak gerçek çok başkaydı.Trabzonspor Yönetim Kurulu Şota'nın görevine kötü gidiş nedeniyle değil, muhalifler ile yemek yediği için son verdi. Burada da ciddi bir yanlış anlaşılma vardı.

HACIOSMANOĞLU YANLIŞ ANLAMIŞ

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'na muhalefet eden kanatta bulunan eski başkan Faruk Özak, Şota Arveladze ile bir yemek yemek istedi. Şota daveti kabul etti ancak yemeğe kendisi yerine ikiz kardeşi Arçil'i gönderdi. Bu yemekten haberdar olan İbrahim Hacıosmanoğlu ise yemek yiyenin Şota olduğunu düşünerek görevine son verdi. Yani Şota art arda alınan kötü sonuçların değil ikiz kardeşinin kurbanı oldu.

ARÇİL: ÇOK KOMİK OLUR

Teknik Direktör Şota Arveladze'nin ikizi Arçil ise yaşananları anlatarak "Medipol Başakşehir maçından önce Trabzon'daydım. Bizi Trabzon'a getiren eski yöneticilerimle sohbet ettik. Faruk Özak, Cafer Hazaroğlu, Serdar Bali ve babam Trabzon'da bir otelde yemek yedik. Yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için Şota katılmadı. Ama bundan dolayı Şota'nın görevine son verilmişse bu çok komik bir durum olur. Hem eski dostlarımızla yemek yememizin ne gibi bir sakıncası olabilir" ifadelerini kullandı.

ŞAKAR: YEMEKTE ŞOTA YOKTU

Yemekte bulunan Trabzonspor eski asbaşkanı Nevzat Şakar, eski dostları ağırladıklarını belirterek, "Uzaktan dost geldiği zaman ona yemek vermek çok doğaldır. Yemekte Faruk Özak, Cafer Hazaroğlu ve Serdar Bali vardı. 1 hafta önce yenen bir yemek. Çok gizli bir yemek olsa gider evde yerdik. Koskoca bir otelde yedik. Herkesin gözü önünde. Biz 1994 yılında Gürcistan'a gittiğimiz zaman Şota ve Arçil'in babası bizi çok medeni bir şekilde karşılamıştı. Evinin kapısını açtı. Biz de onları ağırlamak istedik. Trabzonspor'un böyle işlerle uğraşmaması lazım" şeklinde konuştu.

CAFER HAZAROĞLU: ŞOTA KENDİ İSTEĞİ İLE YEMEĞE KATILMADI

Yemeği organize eden Trabzonspor eski yöneticisi ve Şota ve Arçil'i Trabzon'a getiren isimlerin başında gelen Cafer Hazaroğlu ise yemekle ilgili detayları kendi sosyal medya hesabından şu şekilde paylaştı: "Sosyal medyada Şota'nın eski yöneticilerle yemek yediğiyle ilgili yapılan haberler gerçek dışı olup yanlıştır. Bir hafta önce Şota'nın babası ve kardeşi Arçil Trabzon'a geldiler. Benim yakın aile dostlarımdır. Bizzat benim misafirim olarak yemeğe katıldılar. Eski yöneticileri olarak sayın Faruk Özak, Nevzat Şakar ve Serdar Bali'nin katılımıyla yenen bir yemektir. Şota kendi isteği ile yemeğe katılmamıştır. Speküle edilmemesi için açıklama gereğini duydum."Haber Yorumları (25)
LANETTAYİN: türkiyede istanbul yalakalığı yapmayan bir kaç başkandan birisiniz sizi tebrik ediyorum
KAZ UCARDA LAZ UCMAZMİ?: IHO Istifa!
CEHALET DENİZİNDE YÜZÜYORUZ: İşte bu haber harika. Trabzon''u bu haberden daha iyi anlatabilen başka bir olgu var mıdır?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title