Sonra evler neden depreme dayanıksız! İnşaat işçisinin paylaştığı tuğla videosu büyük tartışma yarattı - Haberler
Haberi Paylaş

Sonra evler neden depreme dayanıksız! İnşaat işçisinin paylaştığı tuğla videosu büyük tartışma yarattı

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Güncel

Bir TikTok kullanıcısı tarafından paylaşılan tuğla videosu kısa sürede gündem yarattı. Bir inşaat işçisi tarafından kaydedilen videoda, ustanın eline almak istediği tuğlaların daha dokunmadan paramparça olduğu görülüyor. Görüntüleri çeken kişi, "Müteahhitin bir suçu yok. Tuğla sipariş veriyor, fabrikadan böyle geliyor" ifadesini kullanıyor. Video sosyal medyada büyük tepki çekerken, çok sayıda kullanıcı "Sonra neden evler depreme dayanıksız. Alın size nedeni" yorumunda bulundu.

Sosyal medya bir inşaat işçisi tarafından paylaşılan tuğla videosunu konuşuyor. İnşaatta görevli bir işçi, TikTok üzerinden yayınladığı videoda, eline almak istediği tuğlaların nasıl paramparça olduğunu gözler önüne seriyor.

TUĞLALAR DAHA DOKUNMADAN PARAMPARÇA OLUYOR

Deprem gerçeğiyle yaşamak zorunda olan ülkemiz vatandaşlarının büyük tepkisini çeken görüntülerde, işçinin paketli şekilde duran tuğlalar içinden birini almak istediğinde, tuğlaların daha dokunmadan paramparça olduğu görülüyor.

Korkutan Deprem Açıklaması: 24 İl Büyük Risk Altında

"MÜTEAHHİTİN SUÇU YOK, FABRİKADAN BÖYLE GELİYOR"

Görüntüleri çeken kişi, "Müteahhitin bir suçu yok. Tuğla sipariş veriyor, fabrikadan böyle geliyor" ifadesini kullanıyor. Çok sayıda kişi tarafından paylaşılan videoya tepkiler çığ gibi büyürken, insan hayatının nasıl olur da böylesine hiçe sayıldığına kimse bir anlam veremiyor.

İşte sosyal medyadaki tepkilerden bazıları;

- Bu ülkenin en büyük problemi ahlak ve erdem problemidir.

- Müteahhit de beyin özürlü değil ya, fabrikadan öyle tuğla geliyorsa siparişi iptal edeceksin başka adam akıllı yapan yerden alacaksın.

- Müteahhitin suçu o tuğlayı öyle verdiğini biliyorsa fabrikanın, onu almamak. Yok bilmiyorsa, iade edip, dava etmek ve daha kalitelisini satın almak.

- Tuğla taşıyıcı eleman değildir. ama evin içinde bir yerde olur da dengenizi kaybederseniz duvardan diğer odaya geçebilirsiniz, hatta dışarı bile uçabilirsiniz.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Sosyal Medya, Deprem, İnşaat, Tiktok, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (5)
PALA BABA :binayı ayakta tutan tuğla değildir ama kullandığı çimento ve demirin de pek kaliteli olduğunu sanmıyorum Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
juzen sari:Adam zaten gerekeni yapmış bütün türkiye görsün diye video çekmiş atmış gerisi devleti yetkili kurumlarına kalmis Cevap Yaz 4 55 Yayından Kaldır
Deniz Çapa:Denetim yok rüşvet çok. Tuğla firması, denetliyicilere rüşvet verir. Onlarda görmezden gelir. Mütahit nerede en ucuz varsa onu alır. Olan masum vatandaşa olur. Enkaz altında kalır. Bu ülkeye en acilinden Adalet lazım Cevap Yaz 5 90 Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title