Son Dakika: Türkiye'de 7 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 56 can kaybı, 1581 yeni hasta tespit edildi - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Türkiye'de 7 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 56 can kaybı, 1581 yeni hasta tespit edildi

Haberler.com - Haberler | Güncel

Son dakika: Ülkemizde koronavirüs ölüm ve vaka sayıları düne göre arttı. 7 Ekim'de açıklanan 24 saatlik verilere göre; hasta sayısı 1581 artarak 329 bin 138'e yükseldi. 56 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam vefat sayısı 8 bin 609'a çıktı. Bakan Koca, verilerle ilgili yaptığı bilgilendirmede ağır hasta sayısının düşme eğilimine girdiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. 7 Ekim'de açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 1581 yeni vaka tespit edildi, vefat sayısı ise 56 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 609'a, toplam vaka sayısı ise 329 bin 138'e yükseldi.

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 1355 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 1355 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 288 bin 954'e yükseldi. Toplam test sayısı 11 milyon 160 bin 946, ağır hasta sayısı 1411, hastalarda zatürre oranı yüzde 6.2 oldu.

Son Dakika: Türkiye'de 7 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 56 can kaybı, 1581 yeni hasta tespit edildi

"AĞIR HASTA DÜŞÜŞ EĞİLİMİ BAŞLADI"

Bakan Koca, koronavirüs verilerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün tespit edilen 1.581 hasta var. Ağır hasta sayısının düşüş eğilimi başladı. Ağır hasta sayısını düşürmek hastaların erken tedaviye başlaması ile mümkün. Sağlık çalışanlarımız insan üstü bir gayretle çalışıyor. Mücadelede onlara birlikte destek olalım" ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Fahrettin Koca, Koronavirüs, Türkiye, Ekim, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (21)
Gözlem:Bazı duraklar arasında, sanki otobüs boşalıyormuş gibi oluyor, bazen de duraklar arasında tıka basa sıkışıklık yaşanıyor. (Otobüste çok yolcu varsa, ileride inen de çok olacaktır). (bilinen önerme) Ama bir SONRAKİ DURAKTA KAÇ KİŞİ VAR bilemiyoruz. ! Yeni yolcular, inenlerden fazlaysa, otobüsteki yolcular artar. Yeni yolcu az. İnen çok. Otobüs yolcusu da azalır. AKTİF VAKA: ŞU AN TEDAVİSİ DEVAM EDEN HASTA SAYISIDIR. Sürekli hesap edilir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Gözlem:Aktif Vaka sayısı : (31. 575) Nasıl hesaplanıyor. Anlatıyorum. ! Bir otobüs düşünün, bütün yolcular ön kapıdan biniyor. Bazıları oturuyor, bir durak sonra, yine ön kapıdan biniliyor ama bazı yolcular orta veya arka kapıdan iniyor. Bütün kapılardan inen binen sayıldığına göre ''Otobüste kaç kişi var. ?'' ''Oturan/Ayakta oranı nedir?'' ilk kalkıştaki yolcu sayısı (artı) sonraki durakta binenler (eksi) orta ve arka kapıdan inenler. Her durak için hesap yapılıyor. Sürekli tutulan bir hesap cetveli bu. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
GERCEK OLAN SENSiN, GERiSi BOS:Hepinize söylüyorum . . herkese bulasacak! Kurtulus yok, kacis yok. Amac ve gaye sadece vakalar birden yigilmasin diye. Bunu Avrupada fark etti, Dünyada fark etti; yani Devletler. Oyüzden kaos ortami olmasin diye yasaklar geldi. Yani kisacasi, yavas yavas hasta oluncak . . cünkü kurtulusu yok. Devletlerin gözünde ise yaramazlarda; yani Hastalar ve Yaslilar; Devlete masraf acanlar hep . . ama saglik sigortasini tavan yapanlar yada Emekli kasasinin dibine vuranlar. Bunlar Devletlere masraf acan kitleler Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title