Son Dakika: Türkiye'de 30 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 42 can kaybı, 1482 yeni vaka tespit edildi - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Türkiye'de 30 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 42 can kaybı, 1482 yeni vaka tespit edildi

Haberler.com - Haberler | Güncel

Son dakika: Türkiye'de koronavirüs vaka düşerken ve vefat sayıları düne göre arttı. 30 Ağustos tarihinde açıklanan koronavirüs verilerine göre; 42 kişinin hayatını kaybetmesiyle kritik bir eşik daha aşıldı. Böylece toplam vefat sayısı 6 bin 326'ya yükseldi. Vaka sayısı ise 1482 artarak 268 bin 546'ya yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu Twitter hesabından paylaştı. 30 Ağustos'ta açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 1482 yeni vaka tespit edildi, vefat sayısı ise 42 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 326'ya, toplam vaka sayısı ise 268 bin 546'ya yükseldi.

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 1027 OLDU

Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 1027 hastanın daha taburcu olmasıyla, toplam iyileşen hasta sayısı 243 bin 839'a yükseldi. Toplam test sayısı 7 milyon 28 bin 390, ağır hasta sayısı 945, hastalarda zatürre oranı yüzde 7,5 oldu.

Son Dakika: Türkiye'de 30 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 42 can kaybı, 1482 yeni vaka tespit edildi

"DÜNE GÖRE TEST TALEBİ AZALDI"

Bakan Koca, "Düne göre daha az test talebi oldu. Ancak buna rağmen 1.482 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız artıyor. Bu durum kaybettiğimiz canların sayısını da artırıyor. Mücadeleyi ancak hep birlikte yürütürsek başarabiliriz. Güç tedbirde" ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (18)
E bn:Hiç kimse bizim kadar kurallara dikkat etmedi ama eşim yakalandı kurallara uymayanlardan hakimi helal etmiyorum Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
Gözlem:Asansör düğmelerinden elime bazen parfüm ve kolonya benzeri sıvı bulaşıyor. Temizlik mi? Hijyen mi? Temizlik yapılıyor zannedilirken etrafa daha da fazla kirletici maddeler saçılıyor. Kullanılmış olan maskeler hala sokaklara atılıyor. Her yer pislik yuvası. Eve gelince önce el yüz yıkadıktan sonra tüm kıyafetlerimizi değiştirip tekrar el yüz yıkıyoruz. Papağanların kural diye tekrarladıkları şey bile aslında tehlikenin tam da kendisi. ! Maske taktım, mesafeyi korudum. Elimi yıkadım. YETMEZ . . ! 0 0 Yayından Kaldır
Gözlem:Kurallara uydunuz, ancak virüs sizi yine de buldu. Şimdi başkalarını suçlamadan önce sorgulaman gereken şey. Aldatılmış olup olmadığın. ! Kural diye anlatılan şeyler sende sahte bir güven duygusu oluşturmuş olabilir. Bazı şeylerin hiç işe yaramadıklarını, hatta tehlikeyi daha da arttırdığını anlamanız da gerekiyor. Bazı maskeler aksesuar! Pislik yuvası. Koruyucu değil. ! Asansöre biniyorum, çeşit çeşit parfüm kokuyor. Hanımlar her bindiklerinde düğmelere parfüm sıkıyorlar. Ne kadar koruyucu?? 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title