Nijerya'da uçak kazası! Genelkurmay Başkanı dahil kimse sağ çıkamadı - Haberler
Haberi Paylaş

Nijerya'da uçak kazası! Genelkurmay Başkanı dahil kimse sağ çıkamadı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Nijerya'da Kaduna Uluslararası Havaalanı yakınlarında içerisinde Nijerya Genelkurmay Başkanı İbrahim Attahiru ile 7 askerin olduğu uçak düştü. Uçakta bulunan hiç kimse kazadan sağ olarak kurtulamadı.

Nijerya'da ülkeyi derinden sarsan bir uçak kazası meydana geldi. Nijerya'da Kaduna eyaletinde bulunan Uluslararası Havaalanı yakınlarında yaşanan feci kazada, içerisine Genelkurmay Başkanı ve 7 askerim bulunduğu Beachcraft 350 modeli uçak düştü.

Nijerya'da uçak kazası! Genelkurmay başkanı dahil kimse sağ çıkamadı

KAZAYLA İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Nijerya ordusundan yetkililer, düşen uçakta bulunan Genelkurmay Başkanı Korgeneral Attahiru İbrahim'in hayatını kaybettiğini açıkladı. Yerel basında yer alan haberler e göre, olayda İbrahim dışında 7 asker daha hayatını kaybetti.

Kaza Araştırma Bürosu Genel Komiseri ve İcra Kurulu Başkanı Akin Olateru da uçakta 8 kişi bulunduğunu ve tamamının yaşamını yitirdiğini doğruladı.

Nijerya'da uçak kazası! Genelkurmay başkanı dahil kimse sağ çıkamadı

UÇAĞIN DÜŞME NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Nijerya Ordusu Halkla İlişkiler ve Enformasyon Direktörü Kurmay Albay Edward Gabkwet ise yaptığı açıklamada, kazanın nedeninin tespit edilmeye çalışıldığını ve detayların daha sonra paylaşılacağını söyledi.

Öte yandan 10 Ağustos 1966 doğumlu olan Ibrahim, 26 Ocak 2021'de Nijerya Ordusu'nun 21. Genel Kurmay Başkanı olarak göreve başlamıştı.

Nijerya'da uçak kazası! Genelkurmay Başkanı dahil kimse sağ çıkamadı
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500