Son Dakika! Müslüme'nin dört kardeşi ve annesi, devlet korumasına alındı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Müslüme'nin dört kardeşi ve annesi, devlet korumasına alındı

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Güncel

Son dakika! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada "1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır" denildi. Müslüme'nin annesi ise konukevine yerleştirildi.

Mersin'de kaybolduktan 10 gün sonra bir dağ başında cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin soruşturma devam ediyor. Belden aşağısı çıplak halde bulunan Müslüme'nin ölümüne ilişkin bütün aile bireyleri sorgulandı, dedesi Hasan Yağal tutuklandı.

Dün ortaya atılan iddialara göre dede Hasan Yağal, Müslüme'nin biyolojik babası çıktı. Bu durumda anne ile dede arasındaki ilişki sorgulanmaya başladı.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şunlar belirtildi;

"Mersin'in Gülnar ilçesinde çocuk Müslüme'nin cansız bedeninin bulunmasının hemen ardından Bakanlığımız uzmanları aile ile inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başlamıştır. Aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve hanede gerçekleştirilen sosyal inceleme neticesinde, dört çocuk hakkında devlet koruması kararı alınmıştır. 1 ve 15 yaşındaki kız çocukları ile ailenin 18 yaşından küçük 2 erkek çocuğu kolluk kuvvetlerinin desteği ile Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altına alınmıştır. Ayrıca, Anne S.Y. de bir kadın konukevine yerleştirilmiştir.

Olayla ilgili Gülnar Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma sonucunda dede H.Y. gözaltına alınmıştır. Çocukların ikincil örselenmeye maruz kalmasını engellemek ve kamuoyunda bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ilgili birimlere, gizlilik kararına riayet edilmesi yönünde başvuruda bulunulmuştur. Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı kararı alınması talep edilmiştir. H.Y'nin tutuklu yargılandığı hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir."

Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Müslüme Yağal, Mersin, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (3)
AJ B:Babanin durumu da kotu evladim dedigi cocuklari aslinda kardesi, dede de kesin akil hastaligi var, yani bunu idrak edemeyen kisinin akil sagligi yerinde degildir. Ya o kucuk kizin bebeklik resmine bakinca uzulmemek elde degil. Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Zeynep Nursen:Böyle dedeler çok olsa dünya nüfusu 300 milyar olur Cevap Yaz 65 16 Yayından Kaldır
Uğur Bayer:Türk e hakaret eden çarpılır , Cevap Yaz 53 22 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title