Son Dakika: Libya'da Hafter milislerinden kurtarılan hastanede 106 ceset bulundu

Son Dakika: Libya'da Hafter milislerinden kurtarılan hastanede 106 ceset bulundu

Son dakika: Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne bağlı birliklerin Terhune kentinde Hafter milislerinden kurtardığı bir hastanede, aralarında kadın ve çocuklarında olduğu 106 ceset bulundu

05.06.2020 17:45 | Son Güncelleme: 05.06.2020 18:37

Libya'da Hafter milislerinden kurtarılan Terhune kentindeki bir hastanede, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 106 ceset bulundu.

Libya'nın başkenti Trablus'un 90 kilometre güneydoğusundaki Terhune kenti, bu sabah Hafter milislerinden temizlenerek Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) güçleri tarafından kontrol altına alındı. UMH güçleri kent hastanesinde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 106 sivilin cesedini buldu.

BU BİR SAVAŞ SUÇUDUR

UMH Sağlık Bakanlığı Enformasyon Müdürü Emin el-Haşimi, yaptığı açıklamada "Terhune Hastanesi'nde bulunan odalarda silahla vurulmuş, işkence edilmiş, 106 kişinin cesedine ulaştık. Bu cesetler sivillere ait ve tamamen deforme olmuş. Bu bir savaş suçudur, yerel ve uluslararası yasaların ihlali demektir" ifadelerini kullandı. Haşimi, cesetlerin kimliklerini tespit etmek için çalışma başlatıldığını duyurdu.

TERHUNE MERKEZİ KONTROL ALTINA ALINDI

Öte yandan Libya ordusu, Terhune vilayet merkezini ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden temizleyerek kontrol altına aldığını duyurdu. Vilayet merkezinin kontrolünü sağlayan ordu birlikleri, sevinç yaşadı.

Son Dakika: Libya'da Hafter milislerinden kurtarılan hastanede 106 ceset bulundu
Şu an buradasınız: Son Dakika: Libya'da Hafter milislerinden kurtarılan hastanede 106 ceset bulundu - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.6.2020 03:43:44. #1.15#
title