Son Dakika: Aşı gündemiyle gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi

Son Dakika: Aşı gündemiyle gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi

Haberler.com - Haberler | Güncel

Son dakika: Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, saat 17.30 itibariyle aşı çalışmalarını görüşmek üzere videokonferans yöntemiyle toplandı. Yaklaşık 4 saat süren toplantı sona erdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17:30'da aşı çalışmalarını görüşmek üzere video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantı sona erdi.

YERLİ AŞIDA FAZ 2 ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Öte yandan, Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) koronavirüse karşı geliştirilen yerli aşıda Faz 1 çalışmaları 14 Aralık itibarıyla sona erdi. 15 Aralık'ta Faz 2 çalışmalarına geçildi.

Bakan Koca, Faz-2 çalışmalarının başlayacağının müjdesini şu sözlerle vermişti:

"Faz-2 çalışmasına 25 Aralık'ta başlanacaktır. Faz-2 için üretime üç gün önce başlandı. Yerli aşı çalışmalarımız bir yana, dünyada etkinliği kanıtlanmış aşıları en erken getirmenin gayreti içindeyiz. Yerli aşımızı da nisan ayında başarıyla yapacağımızı ümit ediyorum"

ÇİN'DEN DE 50 MİLYON DOZ AŞI GELECEK

Ayrıca Türkiye'ye, şubat ayına kadar Çin'den 50 milyon doz Kovid-19 aşısı gelecek. Aralık ayında 1 milyon doz alınması planlanan Alman aşısının ise devamında 25 milyona kadar alınması konusunda görüşmeler sürüyor.

Son Dakika: Aşı gündemiyle gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi
Haber Yorumları (24)
NAZLI: Burda olay var
NAZLI: Sizinle aynı düşünüyorum bende bekliyorum
GGHJ: çin kendi yaptıgı aşıyı kendı halkına uygulamıyor. bu senaryocular da milleti çin aşısıyla milletin bagısıklık sistemini çökertip ömrümüzü yemeye çalısıyorlar. delirmemek elde değil ya
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title