Son Dakika: Irak'ta ABD askeri üssüne 10 füzeyle saldırı düzenlendi

Son Dakika: Irak'ta ABD askeri üssüne 10 füzeyle saldırı düzenlendi

Haberler.com - Haberler | Dünya

Son dakika: Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu Ayn El-Esed askeri üssüne Rus yapımı 10 katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendi. Saldırının, geçen hafta ABD Başkanı Biden'ın talimatıyla Suriye'de İran destekli gruplara yapılan saldırıya misilleme olduğu iddia edildi.

ABD'nin, Irak El Anbar'da bulunan askeri üssü Ayn El-Esed'e 10 katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında üs içinde askerlerin bulunduğu gelen bilgiler arasında yer aldı.

SALDIRIYI HENÜZ ÜSTLENEN OLMADI

Roketli saldırıyı şimdiye kadar üstlenen çıkmadı. Öte yandan saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Irak hükümetinden ise konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Saldırının, ABD'nin Suriye'deki İran destekli grupları vurmasından sonra gerçekleştirilmesi ise iki ülke arasındaki krizin yeniden patlak verdiği şeklinde yorumlandı.

SALDIRININ YAPILDIĞI ARAÇ BULUNDU

Saldırı sonrası güvenlik güçlerinin bölgede yaptığı inceleme sonucu içerisinde roket rampalarının yer aldığı bir araç bulunduğu aktarıldı.

ESKİ BAŞKAN VURULAN ÜSSÜ ZİYARET ETMİŞTİ

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 26 Aralık 2018'de Enbar'da bulunan Ayn el-Esed Askeri Üssü'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmişti.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Joe Biden, Suriye'deki İran destekli milis grupları vurmak için talimat vermişti. Talimatın ardından bölgedeki gruplara saldırı yapıldı. Saldırıda İran destekli grupların kullandığı birçok yapı hedef alındı.

Son Dakika: Irak'ta ABD askeri üssüne 10 füzeyle saldırı düzenlendi
Haber Yorumları (42)
YORUM: Amerika İranı yok edemez İran buyuk ve köklü bir devlet ama ekonomik anlamda çökertirse İranın Amerika için tehdit oluşturacak bir etkinligi kalmaz , , hersey askeri savaş degildir ekonomi savaşları askeri savaşlardan daha etkili olabilir
BÜYÜK İRAN BÜYÜK TÜRKİYE: Birlikte hareket ediyor . Abdye savaş ilan edilecek gibi. . Bir tarafta ABD bir tarafta Rusya İran Türkiye. . İran Atom bombası yapması için çok çalıştı sonunda yapacak. yapınca bölgenin süper gücü olacak . . Biz de onlara yardım edeceğiz sonra önemli bir güç biz de olcağız gibi gözüküyor. . Siyaset her nane olailir:
YENİ SAVAŞ KAPIDA: Tekalifi milliye için devlet adım atacak gibi. Tüm mallara ve paralara devlet geçici olarak el koyabilir bunlar olursa. .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title