Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü
Advertisement

Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü

15.01.2021 19:26 | Son Güncelleme: 16.01.2021 16:26

Belçika'da Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısını olan 82 yaşındaki bir kişi, aşıdan 5 gün sonra yaşamını yitirdi. Bir başka Avrupa ülkesi olan Norveç'te de aşılamanın başlamasından bu yana 23 kişi hayatını kaybetti.

Belçika Federal İlaç ve Sağlık Ürünleri Ajansı (FAMHP), Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen aşıyı olan 82 yaşındaki bir kişinin, aşı işleminden 5 gün sonra hayatını kaybettiğini duyurdu.

FAMHP'dan yapılan açıklamada, "14 Ocak 2021'de FAMHP'ye 82 yaşındaki bir kişinin aşı işleminden 5 gün sonra öldüğü bildirildi. Aşılama ile bireyin ölümü arasında bir bağlantı olup olmadığını belirlemek için incelemeler sürmektedir" denildi.

NORVEÇ'TEN AŞI İÇİN RİSK UYARISI

Öte yandan, ABD'li ilaç firması Pfizer'ın BioNTech ortaklığında geliştirdiği koronavirüs aşısının vurulduğu 23 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü'nden risk uyarısı geldi. Açıklamada, aşının hastalığı olan 80 yaş üstündekiler için riskli olduğu belirtildi.

ABD'DE DOKTOR ÖLMÜŞTÜ

ABD'li ilaç şirketi Pfizer tarafından geliştirilen aşının sağlık görevlilerine yapıldığı ülkede, korona aşısı olan Gregory Michael adlı doktor aşıdan 2 hafta sonra hayatını kaybetmişti.

Florida'da bir hastanede çalışan Gregory Michael, 18 aralıkta aşının ilk dozunu aldıktan 3 gün sonra ellerinde ve ayaklarında küçük lekeler ortaya çıktı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan eşi Heidi Neckelmann, Gregory Michael'in hastaneye gittiğini ve kan değerlerinin normal seviyenin çok altında tespit edildiğini söyledi. Daha sonra eşinin yoğun bakıma alındığını söyleyen Neckelmann, eşinin kısa süre sonra hayatını kaybettiğini sözlerine ekledi.

PORTEKİZ'DE DE HEMŞİRE HAYATINI KAYBETTİ

Portekiz'de 30 Aralık 2020'de Pfizer-BioNTech'in geliştirdiği Kovid-19 aşısını olan Portekiz Onkoloji Enstitüsü Pediatri Bölümü'nde (OPI) çalışan 41 yaşındaki hemşire Sonia Acevedo 2 gün sonra hayatını kaybetmişti.

Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (73)
OSMAN: Pfizer ve BioNTech ''in geliştirdiği bu ( asi ) sanirim ölüm odakli . ??? Hayirlisi
MÜNAFIK 1: BU ISIN UZMANLARI VE ALMAN ASISINI BULAN TÜRKÜN ACIKLAMASINA GÖRE ZATEN ASI TESIRINI ON GÜN SONRA GÖSTERIYORMUS ONLARCA DEFA ACIKLANDI VIRÜS ASIDAN ÖNCE VUCUDA GIRMISSE BIR FAYDASI OLMUYOR DENDI ASI CORONAYA IYI EDEN BIR ILAC DEGIL SADECE KORUYUCU DENDI ÜLKEMIZDEKI BU CIN ASISI SEVDASININ KAYNAGINDA PARA VAR CIN ASISI 2, 5 € ALMAN ASISI 13-15 € ARASIYMIS BENCE BU YÜZDEN ÜLKEMIZDE BÜYÜK BIR KARALAMA KAMPANYASI VAR AYRICA TÜRKIYEDE KIM HANGI KURUM CIN ASISINA GÜVENLIK VERMIS BUNU BILE BILMIYORUZ
ECEL GELMİŞSE NAFİLE...: Ecel gelmiş, Aşı nasıl kurtarsın. . . Hakkın Rahmetine Hayırlısı ile kavuşabilmek bile bir nasiptir
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title