Antalya'da sahile ölü Nil kaplumbağası vurdu

Antalya'da sahile ölü Nil kaplumbağası vurdu

Antalya'da sahile ölü Nil kaplumbağası vurdu
Demirören Haber Ajansı / Namık Kemal KILINÇ - Haberler | Güncel

Antalya'da bir halk plajında kıyıya vuran kaplumbağayı gören vatandaş yetkililere haber verdi. Öldüğü belirlenen hayvanın Nil kaplumbağası olduğu öğrenen vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.

Serik'e bağlı Boğazkent Mahallesi belediye halk plajında dün saat 17.30 sıralarında bir deniz kaplumbağasının kıyıya vurduğunu gören plaj görevlisi Engin Açıkgöz, yine plajda görevli zabıta ekibinden yardım istedi. Açıkgöz ve zabıta görevlileri birlikte hayvanı sahile çıkardı.

DURUMU YETKİLİLERE BİLDİRDİ

Daha sonra durum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Belek Turizm Yatırımcıları Birliği'ne (BETUYAB) bildirildi. İhbar üzerine gelen ekipler, ölü olduğu belirlenen hayvanın Nil Kaplumbağası türü olduğunu tespit etti. Yapılan incelemenin ardından kaplumbağa sahilde uygun bir yere gömüldü.

SAHİLE GÖMÜLDÜ

Engin Açıkgöz, "Deniz üzerinde bir cisim fark ettim. Yanına doğru yaklaştım. Sahile 5-6 metre mesafede deniz içerisinde bir kaplumbağanın ölmüş olduğunu gördüm. Önce caretta caretta sandım. Zabıta görevlileriyle karaya çıkarttık. Gerekli yerleri arayarak bilgi verdi. Kaplumbağanın Nil kaplumbağası olduğunu öğrendik. Daha sonra görevliler gerekli incelemeyi yaptıktan sonra kaplumbağayı sahile gömdü" dedi.

Antalya'da sahile ölü Nil kaplumbağası vurdu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Namık Kemal KILINÇ

Haber Yorumları (4)
RACO: tüm akdeniz sahillerinde yaşayan bir kaplumbağa türü niye bu kadar çok şaşırdınızki ölmeyecekmiydi ne yani????
ŞAŞIRAN ADAM: anaaaa kaplumbağa ölmüş nasıl ölür lan anaaaa dünyanın sonu geldi ölmüş, valla ölmüş billa ölmüş
VVV: ne diyonuz yani ölümsüz mü bu kaplumbağa ölmüş işte niye bu kadar çok şaşırdınız
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title