Alman polisinden maske takmayan başörtülü kadına bebeğinin önünde sert müdahale

Alman polisinden maske takmayan başörtülü kadına bebeğinin önünde sert müdahale

24.12.2020 10:34 | Son Güncelleme: 24.12.2020 12:17

Almanya'da bebeği ile diş hekiminin kliniğinden çıkan başörtülü bir kadın maske takmadığı için polis tarafından durduruldu. Yere yatırılan kadına kelepçe takılırken, polisin sert müdahalesine Alman vatandaşları tarafından da tepki gösterildi. Gelen tepkiler üzerine polisler kadının kelepçesini açarak serbest bıraktı.

Almanya'da polis şiddeti olaylarına bir yenisi daha eklendi. Ülkenin Kuzey-Ren Vestfalya eyaletine (KRV) bağlı Wuppertal şehrinde, bebeği ile birlikte diş hekiminden çıkan başörtülü bir kadın, maske takmadığı gerekçesiyle polis tarafından durduruldu.

BEBEĞİN AĞLAMASI GÖRMEZDEN GELİNDİ

Polis, genç kadını zorla yere yatırarak kelepçe taktı. Çığlık atarak sesini duyurmaya çalışan kadının, bebek arabasındaki bebeği de ağlamaya başladı. Polis, bebeğin ağlamasını görmezden gelerek, kadına bebeğinin önünde dakikalarca kötü muamele etmeye devam etti.

ALMAN VATANDAŞLARI TEPKİ GÖSTERDİ

Kadının çıktığı diş kliniğinde çalışan bir sağlık personeli, polislere davranışlarının yanlış olduğunu söyleyerek kliniğe geri döndü. Olay sırasında orada bulunan bir Alman vatandaşı, polislere kadına bu şekilde davranmamaları gerektiğini söyleyerek, yaptıkları eylemin suç olduğunu belirtti.

OLAYIN KAYIT ALTINA ALINMASI POLİSİ ÖFKELENDİRDİ

Alman vatandaşının olayı telefonu ile kayda almaya başlaması üzerine polisler öfkelenerek, onu engellemeye çalıştı. Görüntüyü çeken kişi ile polis arasında sözlü tartışma yaşandı. Görüntüyü çeken Alman vatandaşı, "Ben ne yaptığımı biliyorum. Telefon benim telefonum. Bana müdahale edemezsiniz. İsterseniz, size avukatımın telefonunu verebilirim" diyerek polise tepki gösterdi.

TEPKİLER ÜZERİNE KADINI SERBEST BIRAKTILAR

Polis, çevredekilerden gelen tepkinin büyümesi üzerine kelepçeleri çıkartarak, kadını serbest bıraktı. Polis şiddetine maruz kalan kadın, şikayetçi olacağını dile getirdi.

Almanya'da son yıllarda polislerin ırkçı ve saldırgan tutumları, özellikle ülkede yaşayan göçmenleri huzursuz ediyor. Alman Polis Sendikası'ndan Michael Mertens konuya ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, polis teşkilatlarındaki ırkçı yapılanmalarla mücadelede meslek içi eğitimin önemli olduğunun altını çizmişti.

Alman polisinden maske takmayan başörtülü kadına bebeğinin önünde sert müdahale

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (15)
CETO: turkiyedeki polise amerikadaki alamanyadaki polis hakllari verilmeli . . . . . bak bakalim nasil 5 yilda LOKUM oluyor ülke vallahi dayak sart 5 yilda isveciz . . . garanti veriyorum . . . . bizdeki garibim polis lütfen diyor lan lütfen ne ne anlar bu millet lütfenden verecen sopayi . . . . POLIS teskilati LOKUM DUR öyle kalacak , . , .
...: o da maskesini taksın. adamlar napsın yere tüküren mi dersin trafikte korna çalan mı dersin magandalık yapan mı dersin hırsız mı dersin hep süslüman. hem adamların ülkesinde kral gibi yaşayacaksın hem de ekmek yediğin yerde kurallara uymayacaksın. orası arabistan değil canım hadi yallah
: Ya sen ne çeşit bir . . . . . . . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title