Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan görevinden istifa etti

Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan görevinden istifa etti

20.11.2020 10:59 | Son Güncelleme: 20.11.2020 14:13

Ermenistan, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a karşı ağır bir yenilgi alırken bu durum ülkede deprem etkisi yarattı. Daha önce Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan görevinden istifa ettiğini duyururken, son olarak Savunma Bakanı David Tonayan da görevinden istifa etti.

Ermenistan'ın 27 Eylül tarihinde Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerine saldırmasıyla başlayan çatışmalar 44'üncü gününde son buldu. Şuşa'nın da kaybedilmesiyle birlikte yenilgiyi kabul eden Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ve Rusya liderleriyle anlaşarak bölgeden çıkacaklarının garantisini verdi.

İSTİFASI İSTENEN PAŞİNYAN GÖREVİNİ BIRAKMADI

Yapılan anlaşma Ermenistan'da deprem etkisi yaratırken, muhalefet bloğu vatandaşları organize ederek protesto gösterileri başlattı. Gösteriler kapsamında Paşinyan'ın istifası istenirken, başbakan görevinin başında olduğunu vurguladı ve anlaşmayı imzalamasaydı binlerce Ermeni askerinin öleceğini söyledi.

Son Dakika! Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan görevinden istifa etti
David Tonayan

BAKANLIK SÖZCÜSÜ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Bu gelişmelerin ardından ise Savunma Bakanlığı'nda istifa haberleri art arda geldi. İlk olarak Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan yaptığı açıklama ile bilgilendirme alanındaki görevini bırakmıştı.

SAVUNMA BAKANLIĞI'NIN EN ÜST İSMİ GÖREVİNİ BIRAKTI

Bu gelişmenin ardından bir istifa da Bakanlığı en üstü kademesinden geldi. Ermenistan Savunma Bakanı David Tonayan görevinden istifa ettiğini duyurdu.

SARKİSYAN İSTİFAYI KABUL ETTİ

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, görevden ayrılma kararı alan Savunma Bakanı David Tonoyan'ın istifasını kabul etti. Tonoyan'ın yerine Sarkisyan'ın baş danışmanı Vagarşak Arutyunyan atandı.

Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan görevinden istifa etti
Haber Yorumları (7)
BALKAN TÜRKÜ: ERMENİLERİN ALDIĞI HER NEFES ZEHİR OLSUN. DÜŞÜŞE DEVAM
MERHABA: Tebaa ne ya
UYANMIŞ TÜRK: YAKINDA HER YERDEKİ TÜRK LOBİLERİNİ GÖRECEKSİNİZ. DÜNYA ARTIK SEÇİMİNİ YAPMALI NÜFUSU NEREDEYSE BEŞ PARA ETMEYEN AÇ SEFİL FAKİR VE BİR PAZARI OLMAYAN ERMENİ HALKI MI? YOKSA DÜNYADA ETKİN NÜFUSU, PAZARI VE İYİDE BİR ALICI MÜŞTERİ OLAN TÜRK HALKIMI? BEN BANA DÜŞMANLIK EDECEK GAVURUN MALINI ALMAYARAK HEPSİNİ BU ÜLKEDE PROTESTO EDECEĞİM. HERKES BUNU YAPSA TÜM AVRUPANIN ÜLKEMİZDEKİ PAZARI YOK OLUR. . . BAKIN O ZAMAN KIBRISTADA ERMENİSTANDADA SURİYEDEDE BİZE AĞAM PAŞAM ÇEKERLER. . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title