Kayıp AK Parti'li meclis üyesiyle ilgili sır perdesini, bağ evinde bulunan mektup aydınlatacak

Kayıp AK Parti'li meclis üyesiyle ilgili sır perdesini, bağ evinde bulunan mektup aydınlatacak

Anadolu Ajansı / Abdullah Yıldız - Haberler | 3. Sayfa

Kırşehir'de 13 yıl önce kaybolan eski AK Parti Kırşehir Belediyesi Meclisi Üyesi Hasan Kırışık ile ilgili soruşturma 2019'da yeniden başlatıldı. Kırışık'ın bağ evinde bulunan ve kriminal incelemesi yapılan mektubun, davanın sanıklarından birisi tarafından yazıldığı ortaya çıktı.

Kırşehir'de eski AK Parti Kırşehir Belediyesi Meclisi Üyesi Hasan Kırışık'ın yaklaşık 13 yıl önce kaybolmasıyla ilgili dava kapsamında kriminal incelemesi yapılan mektup, sır perdesinin aralanmasını sağladı.

"ÇOCUKLAR SANA EMANET, HAKKINI HELAL ET"

Kırışık'ın kaybolmasıyla ilgili soruşturma, 20 Mart 2008'de kardeşi Mustafa Kırışık'ın cep telefonuna ağabeyinin telefonundan, "Mustafa, çocukları sana emanet ediyorum, hakkını helal et" şeklinde mesaj gelmesinin ardından durumun Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne bildirilmesiyle başladı.

HİTAP ŞEKLİNDEN ŞÜPHELENDİ

Ağabeyinin her zaman kendisine "Mıstık" diye hitap etmesi nedeniyle mesajdan şüphelenen Mustafa Kırışık, geri aradığı telefonun kapalı olduğunu anlayınca Hasan Kırışık için kayıp ihbarında bulundu.

KAVAK BAKMAYA DİYE GİTTİ

Oluşturulan özel ekip, kereste ticareti yapan Kırışık'ın yakınları, iş yaptığı kişiler ve arkadaşlarının ifadesine başvurarak, 20 Mart 2008'de "M.K. ile Özbağ beldesine kavak bakmaya gidiyorum." diyerek aracına bindikten sonra Kırışık'tan bir daha haber alınamadığını belirledi.

2019'DA TEKRAR SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Aynı gün akşam saatlerinde Hasan Kırışık'ın aracının Meytaş Köprüsü'nde terk edilmiş halde bulunması üzerine araştırmasını derinleştiren ekipler, eski belediye meclisi üyesinin bulunmasına yönelik yıllar süren araştırmada bir sonuca ulaşamadı. Emniyetin faili meçhul dosyalar üzerinde 2019'da yeniden çalışma başlatması üzerine Kırışık'ın en son görüştüğü kişilerin de aralarında olduğu R.A, M.K, G.K, F.K, A.S, Ö.K ve K.K'nin ifadelerine başvuruldu. Şüphelilerden Ö.K'nin emniyet ve savcılık aşamasında verdiği ifadelerde Kırışık'ın öldürüldüğüne yönelik itirafları üzerine 7 sanık gözaltına alındı. Ö.K, emniyet ve savcılıkta verdiği ifadeyi mahkeme aşamasında kabul etmeyince, kendisi ve 6 sanık, haklarında açılan davada tutuksuz yargılanmaya başlandı.

YAZDIĞI İDDİA EDİLEN MEKTUP SANIKLARDAN BİRİ TARAFINDAN YAZILMIŞ

Duruşmalarda Hasan Kırşık'a ait bağ evinde bulunan ve "Almanya'ya gidiyorum" diye başlayan mektup da gündeme geldi. Kırışık'a ait olup olmadığının tespiti için Ankara Polis Kriminal Laboratuvarına gönderilen mektupla ilgili kriminal inceleme tamamlandı. Mahkemeye ulaşan kriminal raporla, mektubu Kırışık'ın değil, tutuksuz yargılanan sanıklardan birinin kaleme aldığı belirlendi.

ŞÜPHELİLER TUTUKLU YARGILANACAK

Bunun üzerine haklarında kuvvetli suç şüphesi bulunan R.A, M.K, G.K. ve F.K, 25 Şubat'ta Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi nöbetçi heyeti kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın duruşması 1 Haziran'da görülecek.

Kayıp AK Parti'li meclis üyesiyle ilgili sır perdesini, bağ evinde bulunan mektup aydınlatacak

Kaynak: Anadolu Ajansı / Abdullah Yıldız

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title