Soma Termik Santrali Özelleştirme Kapsamından Çıkarıldı

Soma Termik Santrali Özelleştirme Kapsamından Çıkarıldı

Soma Termik Santrali Özelleştirme Kapsamından Çıkarıldı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

ÖYK, Soma A Termik Santralini özelleştirme kapsamından çıkarırken, Tunçbilek Santrali ve Bursa Linyit'in taşınmazları ve iki maden sahası kapsam içine aldı.

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) Soma A Termik Santrali'ni  özelleştirme kapsamından çıkarırken, Tunçbilek Santrali ve Bursa Linyit'in taşınmazları ve iki maden sahası kapsam içine aldı.

ÖYK'nın bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan kararıyla, 30 Mayıs 2003 tarihinde özelleştirme kapsamına alınan Soma A Termik Santrali kapsamdan çıkarıldı.

Karar ile ayrıca, özelleştirme kapsamında olan Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş (SEAŞ), Tunçbilek Santrali ile Bursa Linyit İşletmelerine (BLİ) ait taşınmazlar ile iki maden sahası özelleştirme kapsamına alındı.

Karara göre ayrıca, Soma A Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazlar hariç Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) tarafından kullanılan taşınmazlar, EÜAŞ'a ait Tunçbilek Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazlar, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'na (TKİ) ait Bursa Linyitleri

İşletmesi (BLİ) tarafından kullanılan taşınmazlar, TKİ adına kayıtlı bir maden sahası ile EÜAŞ adına kayıtlı bir maden sahası özelleştirme kapsam ve programına alındı.

Özelleştirme kapsam ve programına alınan taşınmazlar ile maden sahaları işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek. İşlemlerin 31 Aralık 2016'ya kadar tamamlanması öngörülüyor. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title