Söke'de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği - Haberler
Haberi Paylaş

Söke'de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Söke'de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

Söke’de çocuk oyunları şenliği başladı.

Söke'de çocuk oyunları şenliği başladı. İki gün sürecek şenlikte bayrak yarışı, istop ve mendil kapmaca oyunları oynanıyor.

İlköğretim okulları arasındaki müsabakalar oldukça çekişmeli geçiyor. Şenlik Söke Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda yapılırken, şenliğin açılışında Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Ünal'da bulundu.

Savuca Fatma Suat Orhon, Bağarası Kemalpaşa, Fevzipaşa, Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulları arasında bayrak yarışı ile başlayan geleneksel çocuk oyunları şenliğinin ikinci gününde Behiye Hanım ve Akçakonak İlkokulları arasında istop müsabakasının yapılacağı belirtildi. Finale kalan okullar ise mendil kapmaca yarışması yapacak.

Öğrenci ve velilerden oluşan çok sayıda taraftarında izlediği müsabakalardan oluşan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'nin amacı; unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını hatırlatmak ve yaşatmanın yanında çocukları eğitici spor alışkanlıklarına sevk etmek. - AYDIN

Söke'de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title